uce-katlanabilen-telefon-geliyor-ZXLkk4Uu.jpg

Üçe katlanabilen telefon geliyor!

İlk olarak 2018’de Royole adlı bir markanın FlexPai isimli katlanabilir modelini piyasaya sürmesi ile birlikte katlanabilir akıllı telefon kataloğu resmen açılmış oldu. Birinci modelin dikkat çekmesi ile birlikte başka üreticiler de gözünü buraya çevirdi.

Akabinde Samsung, OPPO, Xiaomi ve Huawei de katlanabilir telefon pazarına giriş yaptı. Bu kapsamda şimdiye kadar birçok ikiye katlanabilen model piyasaya sürüldü. Pekala üçe katlanabilir aygıtların yolda olduğunu söylesek ne derdiniz? Huawei‘nin yeni patenti ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Huawei, üçe katlanan telefon geliştiriyor!

Şimdiye kadar üçe katlanabilen bir akıllı telefon piyasaya sürülmedi. Samsung, CES etkinliğinde sergiledi fakat şimdi satışa sunmadı. Fakat geçtiğimiz saatlerde Huawei‘nin bu aygıt için bir patent aldığı ortaya çıktı.

Yukarıdan görebileceğiniz patent ile ilgili görsele baktığımızda geliştirilmesi planlanan akıllı telefonun katlandığında “Z” formunu alacağını görüyoruz. Aygıtta iki farklı menteşe bulunuyor. Bununla birlikte değerli bir avantajı da göze çarpıyor. O denli ki ikinci menteşe sayesinde ekran dışa hakikat katlandığında, bu katlanma esnasında ekranın üçüncü kısmının de fonksiyonel olarak kullanılabileceği görülüyor.

Huawei‘nin üçe katlanan akıllı telefonu ne vakit piyasaya süreceği şimdilik meçhul. Yeni bir patent almış olması, firmanın değerli çalışmalar yürüttüğü manasına geliyor. Çeşitli kaynaklara nazaran aygıt, bu yıl yahut önümüzdeki sene tüketicilerin karşısına çıkabilir.

Şimdiye kadar hiçbir üçe katlanabilen telefon piyasaya sürülmediği için Huawei‘nin nasıl bir telefon ile karşımıza çıkacağı bilinmiyor. Lakin ikiye katlanabilen modellere kıyasla daha ağır olması kuvvetle olası. Bunun mobilite açısından ne kadar pratik olacağı ise merak konusu.

Huawei, üçe katlanabilen akıllı telefon ile pazarda istikrarları değiştirebilir. Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.