twitchin-ciplaklikla-savasi-devam-ediyor-ROdbLYOV.png

Twitch’in çıplaklıkla savaşı devam ediyor

Eğer Twitch ile ilgili gelişmeleri takip etmiyorsanız, şu anda yayıncıların oyunlarını yeşil ekran ile beden bölgelerine yansıttığı bir trend var. Fakat Twitch, yayıncılarının bu saçmalığa yaklaşan davranışına bir son verdi ve 29 Mart’tan itibaren “kalça, kasık yahut göğüs üzere mahrem beden bölgelerine odaklanan içerikleri” resmi olarak yasakladı.

Kotaku bu trendle ilgili bir yazısında, her şeyin tartışmalı yayıncı Morgpie’nin Fortnite oyun seansını kalçasına yansıtmasıyla başladığını belirtiyor. Bunun akabinde, öbür yayıncılar da tıpkı şeyi yaptı ve oyunlarını hem gerçek hem de kurgusal beden modüllerinin üzerine yansıttı.

Twitch, Morgpie’nin platformundaki faaliyetleri nedeniyle daha evvel kurallarını revize etmişti. Yayıncı, Twitch’in platformdaki cinsel içerik kurallarını esnetmesinden kısa bir mühlet sonra, üstsüz oyun oynadığı izlenimi veren yeterli pozisyonlandırılmış bir kamera açısıyla canlı yayına çıkmıştı. Bu durum, çıplakmış üzere davranan yayıncıların meta haline gelmesine yol açarak platformun bu siyaset değişikliklerini iptal etmesine ve nihayetinde kullanıcıların yayınlarında büsbütün yahut kısmen çıplakmış üzere davranmalarını yasaklamasına neden oldu.

Comments are closed.