tinder-yakinda-kullanicilari-dogrulamak-icin-kimlik-bilgilerini-isteyecek-sibTDXjs.jpg

Tinder, Yakında Kullanıcıları Doğrulamak İçin Kimlik Bilgilerini İsteyecek

Dünyanın en tanınan flörtleşme uygulamaları ortasında yer alan Tinder, artık kullanıcılarının kandırılmasını engellemek için yeni bir doğrulama sistemi kullanmaya hazırlanıyor. Genelde kripto borsalarında ve bankacılık sistemlerinde gördüğümüz biçimde bir doğrulama sistemi kullanmaya başlayacak olan Tinder, şahıslardan kimlikleri, pasaportları ya da ehliyetleri ile selfie çekmelerini isteyecek. 

Onaylı profil sahibi olmak isteyenler, resmî bir kimlik belgesi ile yüzleri görünecek formda fotoğraf ve görüntü çekerek mavi tık için başvuracaklar. Tinder ayrıyeten bu kimlik evraklarındaki doğum tarihleri ve öbür bilgilerin de siteye girilen bilgilerle dengeli olduğundan emin olacak. Mavi tik, profilin doğrulandığı ve gerçek olduğu manasına geliyor. 

Mavi tikisteyenler için yeni düzenleme

Yeni doğrulama sistemi birinci olarak Yeni Zelanda ve Avustralya’da kullanıma açıldı. Bu yılın bahar aylarında Birleşik Krallık, ABD, Brezilya ve Meksika’da da mavi tik için bu çeşitten bir sistem devreye alınacak. Match Group Basın Sözcüsü Kayla Whailing, “Her pazarın farklı ve nüanslı olduğunu göz önüne alarak, ülke ülke genişliyoruz ve (özelliği) daha fazla kullanıcıya açtıkça öğrenmeye ve gelişmeye devam ediyoruz.” tabirlerini kullandı. 

Tinder birinci olarak 2020 yılında şahıslara doğrulama için bir selfie çekme zorunluluğu getirmiş, geçtiğimiz yıl ise görüntü selfie’yi mavi tik almak isteyenlere mecburî kılmıştı. Hinge ve Bumble üzere misal uygulamalarda da benzeri görsel tabanlı doğrulama sistemleri bulunduğu biliniyor. Dataların saklanması ve doğrulanması için Tinder’ın uzman bir kurumla iş birliği yapacağı belirtiliyor. 

Comments are closed.