tiktoktan-instagrama-rakip-uygulama-tiktok-notes-geliyor-5MGBrFYx.jpg

TikTok’tan Instagram’a rakip uygulama! TikTok Notes geliyor

TikTok, hali hazırda epeyce tanınan bir uygulama olmasına karşın şirket, Instagram rakibi bir uygulama üzerinde çalışıyor. Uzun vakittir TikTok’tan bir duyuru bekleyen kullanıcılar, sonunda uygulama içerisinde bildirimler almaya başladılar. Yeni bir fotoğraf paylaşma uygulaması olarak duyurulacak toplumsal medya platformunun isminin TikTok Notes olması bekleniyor. İşte detaylar…

TikTok, Notes uygulaması için kullanıcılara bildirim göndermeye başladı

Popüler toplumsal medya uygulaması tarafından geliştirilen fotoğraf uygulamasının en sağlam sızıntılarından biri de TikTok’un kullanıcılara gönderdiği bildirim oldu. Gönderilen bildirime nazaran TikTok, evvelce paylaşılan ve gelecekte paylaşılacak olan herkese açık fotoğraf gönderilerini TikTok Notes üzerinde gösterecek.

Ayrıca bir seçenek sunan platform bildirimde şöyle belirtiyor, “Eğer herkese açık TikTok fotoğraflarınızı TikTok Notes üzerinde göstermek istemiyorsanız, bu özelliği artık kapatabilirsiniz.” Şimdi kesin bir tarih verilmeyen uygulamanın bildirimden de anlaşılacağı üzere yakın vakitte duyurulacağını söyleyebiliriz. Instagram’a dev rakip olarak gelmesi beklenen Notes uygulaması, platform kullanıcılarına kolaylık sağlayarak müsaade veren kullanıcıların fotoğraflarını paylaşarak profillerini oluşturacak.

Topluluğunu güçlendirmeyi ve kullanıcıların paylaşımlarını arttırarak etkileşimi arttırmayı hedefleyen şirket, Instagram gibisi Notes uygulaması ile sadece fotoğraf odaklı içeriklere yer verecek. Lakin şirket, uygulamada TikTok içeriklerini de gösterime sunarak kullanıcıları tek bir platforma geçirmeyi de planlayabilir.

Önceki sızıntılarda da TikTok Photos olarak ortaya çıkan fotoğraf uygulamasının en resmiye yakın isminin Notes olabileceğini gönderilen bildirimlerde görebiliyoruz. Ayrıyeten evvelki raporlarda uygulamanın TikTok içerisinde gömülü olacağı söylenirken, son gönderilen bildirimle birlikte TikTok Notes olarak isimlendirilen yeni bir uygulamanın tanıtılması ihtimali arttı.

Peki siz Notes uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanıcılar Instagram yerine Notes kullanmaya başlarlar mı? Niyetlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Comments are closed.