tiktok-yalnizca-10-saniyede-sesinizi-kopyalayacak-GlnaEjrQ.jpg

TikTok yalnızca 10 saniyede sesinizi kopyalayacak!

Yapay zeka hayatın her alanına girdikçe, toplumsal medya platformlarının da dikkatinden kaçmıyor. Bu kapsamda TikTok da değerli yenilikler sunmaya devam ediyor. Son olarak TikTok’un, kullanıcılar için ses klonlama aracı geliştirdiği ortaya çıktı.

TikTok, ses klonlama aracı geliştiriyor

TikTok, kullanıcı seslerini kullanarak metinden konuşma sentezleyen bir özellik üzerinde çalışıyor. Yapay zeka dayanaklı ses klonlama aracı, 10 saniye üzere kısa bir müddette kullanıcının sesini kopyalamaya müsaade verecek.

TikTok tarafından yürütülen testler “TikTok Ses Kütüphanesi” isimli özelliği gözler önüne serdi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, kısa bir örnek kaydederek seslerinin dijital kopyasını oluşturabilecek. TikTok, yapay zeka tarafından üretilecek ses klonu için yalnızca 10 saniyelik bir konuşmaya gereksinim duyuyor.

Bir kullanıcının ses profili oluşturulduktan ve Ses Kitaplığı’na kaydedildikten sonra, görüntülerine bu sesleri ekleyebilecek. Yani yalnızca 10 saniyelik bir ses örneğiyle, tüm görüntülere kendi sesini dahil edebileceksiniz. Klonlanan ses kullanıcıya özel olacak sadece kullanıcının kendi hesabında kullanılabilecek.

Yygulama kodunda görülen özellik şimdi birinci basamaklarında. Lakin kullanıcılardan karar ve şartları kabul ettikleri bir kayıt sürecini kapsayacağı belirtildi. Bununla birlikte metin örneklerini depolama yeteneğini de şimdi geliştirilmemiş üzere görünüyor.

TikTok’un ses klonlama aracı kullanıma sunulması halinde, platformda yeni görüntü şekillerinin önünü açabilir. Lakin ses bilgilerinin nasıl depolandığı ve kullanıcılardan neler isteyeceğiyle ilgili kapalılık sorularını da gündeme getiriyor.

Comments are closed.