tiktok-endiseli-elon-musk-vine-icin-yeni-sinyal-verdi-3O4WmKDb.jpg

TikTok endişeli! Elon Musk Vine için yeni sinyal verdi

Elon Musk, Twitter’ı alıp X yaptıktan sonra toplumsal medya platformunda her şeyin yapılabilmesi için daima yenilikler yapıyor. Her ne kadar buna karşın daima kullanıcı kaybı yaşasa da Elon Musk, bu makus gidişe Vine görüntüleri ile dur diyeceğe benziyor.

Elon Musk, Vine için anket açtı! Vine görüntüleri için yeni umut

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığı periyotta yani bundan iki yıl evvel Vine için kelam verdi. Aslında Musk’ın artık bu kelamı çoktan unuttuğu düşünülüyordu. Lakin bugün X hesabı üzerinden açtığı anket ile uygulamanın hayranları da yine heyecanlanmaya başladı. Aslında Musk, bundan iki yıl evvel de misal bir anket açmıştı. Buna rağmen bu anket uygulamanın hazır olduğu manasına geliyor olabilir.

Musk, ankette Vine geri gelsin mi ya da gelmesin mi diye kolay soru sordu. Şimdiye kadar 900 binden fazla kişinin oy kullandığı ankette Vine geri gelsin diyenler yüzde 70 üzere bir oranla önde. Bildiğiniz üzere Elon Musk, bu cins anketlere epeyce kıymet veriyor. Hatta geçmişte Tesla payları satma üzere önemli kararları bile anket ile karar verdi. Bu manada anket sonuçları sonrası uygulama için yeni bir periyodun kapısı açılabilir.

Bu ünlü kısa görüntüler toplumsal medyaya sekiz yıl evvel veda etti. Bilhassa yeni jenerasyon için çok mana söz etmese de bugün hala tanıdığımız birçok kıymetli komedyen Vine görüntüleri ile üne kavuştu. Aykut Elmas, Halil Söyletmez ve Cem Gelinoğlu bunlardan sadece birkaç tanesi. Pekala lakin Vine tam olarak nasıl bir uygulamaydı?

Bugün için kısa TikTok görüntüleri ve Instagram Reels’ler büyük talep görse de hepsinden evvel Vine görüntüleri vardı demek daha hakikat. Twitter’ın 2012 yılında satın aldığı uygulama, 2013 yılında daha da tanınan hale geldi. Kullanıcılara altı saniyelik Vine görüntüleri çekme imkanı sunan platform, çok yaratıcı içeriklerin ortaya çıkmasını sağladı. Toplumsal medyada yaratıcı kısa görüntülerin önünü açan uygulama, 2016 yılında ise anlamsız bir şeklide kapandı.

Twitter uzun mühlet içeriklere ulaşmak için uygulamanın sitesini faal tuttu. Buna nazaran kullanıcılar artık uygulamaya görüntü yükleyemese de eski görüntülere ulaşabiliyordu. Fakat şu an site hala hayatta olsa da eski görüntülere artık ulaşmak mümkün değil.

Peki sizce Vine görüntüleri geri gelmeli mi? Elon Musk sizce ne vakit TikTok rakibi uygulama için harekete geçecek? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Comments are closed.