telefonda-agac-olma-devrani-bitiyor-bizim-yerimize-google-bekleyecek-fXUAZuck.jpg

Telefonda ağaç olma devranı bitiyor! Bizim yerimize Google bekleyecek

İşletmelerle bağlantı kurmanın bazen yorucu ve hudut bozucu süreçlerine maruz kalabiliyoruz. Neyse ki Google bu işleri daha kolay hale getirecek bir özelliği test ediyor: “Canlı Bir Temsilciyle Konuş“. Bu yeni özellik, işletmeleri sizin için arayacak, telefon sistemlerinde gezinecek, bekleyecek ve gerçek bir beşerle konuşmak için hazır olduklarında sizi arayacak.

Google “Canlı Bir Temsilciyle Konuş” özelliğini test ediyor

Söz konusu özellik, Google‘un şimdiye kadar sunduğu en yenilikçi tahlillerden biri olarak öne çıkıyor. Bu da, kullanıcılarına vakitten tasarruf etme ve işletmelerle etkileşimlerini daha tesirli hale getirme imkanı sunuyor.

Google’ın yeni özelliği, şirketlerle uğraşmanın daha da hudut bozucu olan kısımlarından birini çözebilir ve hepimizin kendi garip küçük ferdî robotlarımızın olduğu bir dünyaya bir adım daha yaklaştırabilir. X/Twitter’da bir kullanıcı tarafından birinci kere fark edilen bu özellik, iOS ve Android kullanıcılarına yönelik bir deneme aracı olarak yer alıyor.

Google Pixel telefonlarında aslında emsal bir özellik olan “Beni Beklet“e misal, fakat yeni seçenek tüm telefonlara genişletilmiş fonksiyonellik ekler. Beni Beklet özelliğinde, kullanıcıların kendileri araması gerekiyor. Bu, şirketin telefon sistemlerinde dolaşıp beklemeye geçtikleri noktaya ulaşana kadar sistemlerini sıralamalarını sağlıyor. Lakin Canlı Bir Temsilciyle Konuş bu işi sizin için kendisi halledecek.

Tüm işletmelerde yaygınlaşması bekleniyor

Şu anda sırf belli işletmeler için kullanılıyor. 9to5Google‘a nazaran, bunlar ortasında:

  1. Havayolları: Alaska Airlines, Delta Airlines, JetBlue, Southwest Airlines, Spirit Airlines, United
  2. Telefon Sağlayıcıları: Assurance Wireless, Boost Mobile, Charter Communications, Cricket Wireless, Samsung, Sprint (muhtemelen T-Mobile)
  3. Perakende: Best Buy, Costco, Gamestop, The Home Depot, Walmart,
  4. Services Kargo ve Dağıtım Hizmetleri: ADT, DHL, Fedex, Grubhub, Instacart, Securus Technologies, Stubhub, UPS, Zelle Sigorta: Esurance, State Farm

Seçeneği aktifleştirdiğinizde evvel “Canlı Bir Temsilciyle Konuş” düğmesine basıyorsunuz, akabinde aramanızın nedenini seçerek süreci gerçekleştiriyorsunuz. Yeni Google özelliği, işletmelerle bağlantı kurarken yaşanan zahmetleri azaltarak kullanıcı tecrübesini kıymetli ölçüde düzgünleştiriyor.

Bu özellik sayesinde, kullanıcılar artık telefon tuşları ortasında gezinmek, uzun mühletler boyunca beklemek ve sonunda bir temsilciye ulaşmak için zaman harcamak zorunda kalmayacaklar. Özelliğin hazır olması ile birlikte Türkiye’deki neredeyse tüm değerli işletmelerde de süratle yaygınlaşacaktır.

Google’ın bu teknolojisi, işletmelerle daha verimli ve tesirli bağlantı kurmalarına yardımcı olurken, kullanıcıların günlük ömürlerinde daha fazla denetim ve rahatlık sağlayacak. Bu gelişme, teknolojinin günlük hayatımıza entegrasyonunda bir adım daha ileriye götürüyor ve gelecekte daha da şahsileştirilmiş, kullanıcı odaklı hizmetlerin yaygınlaşmasına taban hazırlıyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Comments are closed.