ssd-fiyatlarina-devasa-artirim-yolda-2FA8XxUG.jpg

SSD fiyatlarına devasa artırım yolda!

Son yıllarda ülkemizde artan enflasyon ve yükselen döviz kurları nedeniyle pek çok teknolojik eser için artırım kaçınılmaz oldu. SSD’ler (Katı Hâl Sürücü) de bundan nasibini aldı. Ancak son gelişmelere nazaran büyük bir artırım daha yolda. Fakat bu artırım yalnızca ülkemizde değil, dünya genelinde yaşanacak. Pekala SSD fiyatı ne kadar artacak? İşte ayrıntılar…

SSD fiyatları neden artacak?

Son gelişmelere nazaran SSD pazarında tüketici talebinin artması ile birlikte yakın bir vakitte fiyat artışlarının yaşanacağı aktarılıyor. Üreticilerin büyük çoğunluğunun artırım yapması bekleniyorken, bilhassa Samsung ve Western Digital firmalarının birkaç ay evvelki ekonomik gerilemenin akabinde kâr oranlarını önemli düzeyde artırmak istediği belirtiliyor.

Market araştırma şirketi TrendForce’a nazaran tüketici SSD’leri için yüzde 10 ila 15 ortasında bir fiyat artışı beklenirken, bu oranın kurumsal SSD’lerde ise yüzde 25‘e kadar çıkacağı söyleniyor. Lakin yalnızca bununla kalmayacak.

Aktarılan bilgilere nazaran önümüzdeki çeyreklerde de fiyat artışları yaşanacak ve artırım oranı yüzde 40‘a kadar çıkacak. Bu bağlamda şu anda fiyatların en ucuz düzeyde olduğu söyleniyor. Son olarak bu durumun tüketicilere olumsuz yansısa da SSD kesiminin büyümesi için gerekli olduğu belirtiliyor.

Kaynağa nazaran SSD fiyatları için yapılacak artırımlar yakın vakitte hissedilmeye başlanacak. Pekala siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.