sony-xperia-1-vi-icin-geri-sayim-nasil-gorunecek-fvepPLUv.jpg

Sony Xperia 1 VI için geri sayım! Nasıl görünecek?

Sony, akıllı telefon işindeki hissesini artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda yakında Sony Xperia 1 VI modelinin satışa çıkması kelam konusu. Eserle ilgili bugüne dek ortaya çıkan sızıntıların ortak noktası amiral gemisi teknik özelliklerine sahip olacağı istikametinde. Hatta son raporlar akıllı telefonun nasıl görüneceğini gözler önüne seriyor. İşte Sony Xperia 1 VI tasarımı ve özellikleri!

Sony Xperia 1 VI nasıl görünecek? Tasarımı ve özellikleri

Sony Xperia 1 VI tasarım konusunda büyük yeniliklerle gelmeyecek. Çünkü burada evvelki modeldeki genel tasarım anlayışını koruyacağı söyleniyor. Sağ kenarda ses düzeyi denetim düğmesi ve güç düğmelerine sahip olacak akıllı telefonda düz çerçeveler bizleri karşılayacak. Tıpkı tarafta alt kenara yakın bir yerde özel bir kamera deklanşör düğmesi bulunacak.

Modelin arka panelinde dikey bir kamera heyetimi bizleri karşılayacak. Bunu biraz daha açacak olursak; periskop sensörü de dahil olmak üzere üç adet ZEISS imzalı lens mevcut olacak. Dahası, alt tarafta USB-C ilişki noktası ve SIM tepsisi yuvası bulunurken, üst kenarda ise artık bölümde çok fazla tercih edilmeyen 3,5 mm kulaklık girişi yer alacak.

Zackbuks tarafından sızdırılan bilgilere göre Sony Xperia 1 VI ekranı 19.5:9 en boy oranıyla gelecek. Bu, markanın uzun müddettir tercih ettiği 21:9 oranından vazgeçmeye hazırlandığı manasına geliyor. Öte yandan paneli 2K çözünürlüğünde olacak.

Kaynağa nazaran telefon genel olarak 162 × 74,4 × 8,45 mm boyutlarında olacak. Ekranı ise 149,6 × 69,4 mm boyutlarıyla gelecek. Selefinin ekranının 165 x 71 x 8,3 mm boyutlarıyla karşılaştırıldığında yaklaşan model 3 mm daha kısa, 3,4 mm daha geniş ve 1,45 mm daha kalın olacak.

Akıllı telefonla ilgili bugüne dek sızdırılan teknik özellikler ise şöyle;

Özellik Ayrıntılar
Ana Kamera Sensörleri Üç adet 48 MP Exmor T sensörü
Ana Kamera Özellikleri Geniş f/1,4 diyafram açıklığı, 2x optik yakınlaştırma, çift fazlı algılamalı otomatik odaklama
Ultra Geniş Kamera Özellikleri 14-18 mm odak uzaklığı, çip üzerinde otomatik odaklama
Telefoto Lens Yakınlaştırma Kapasitesi 6x (sensör kırpma yoluyla elde edilen), gerçek optik yakınlaştırma kapasitesi 3x
Video Çekim Özellikleri Elektronik imaj sabitleme (EIS) ile 1080p görüntü kaydı desteği
İşlemci Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Sony, Xperia 1 VI modeliyle beğenileri kazanabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Comments are closed.