sony-playstation-5-satislarinda-dusus-bekliyor-4d9BbKjy.jpg

Sony, PlayStation 5 Satışlarında Düşüş Bekliyor

 
Sony tarafından kullanıcılara sunulan PlayStation 5 konsolu yavaş yavaş son hayat döngüsüne girmeye hazırlanıyor. Açıklanan bilgilere nazaran konsol satışlarının Nisan 2024’ten Mart 2025’e kadar düşmesi varsayım ediliyor.
 
PS5 son döngüye geçiş yapıyor 
 
 
 
Her ne kadar PlayStation 5 konsoluna özel oyunları pek göremesek de ortaya çıkan bilgilere nazaran önümüzdeki 12 aylık periyotta yeni ve değerli bir seri oyunun sunulacağı belirtiliyor. Öte yandan 31 Aralık 2023 tarihinde sona eren 3 aylık mali sonuçlarda PlayStation 5 konsol satışlarının 54.7 milyona ulaştığı bildiriliyor.
 
Diğer taraftan Sony Interactive Entertainment, Mart 2024’te sona eren yıl için 25 milyon PlayStation 5 konsol satış maksadı belirlemişti. Lakin son çeyrekte yalnızca 8.2 milyon konsol satışı gerçekleştirildi ve yılın şu ana kadarki toplam satışlarının 16.4 milyon adet olduğunu aktarabiliriz. Bu da iddiaların gerisinde bir sayı.
 

Sony Lideri COO’su ve CFO’su Hiroki Totoki, PlayStation 5’in çıkışından bu yana 5. yıla gireceğini ve kısmen de olsa son döngüye geçildiğini aktardı.

Comments are closed.