sony-playstation-5-pro-icin-dugmeye-basmis-olabilir-MjPT4VmY.jpg

Sony, PlayStation 5 Pro için düğmeye basmış olabilir

PlayStation 5, yavaş yavaş ömrünün sonuna gelirken, kimi sanayi analistleri Sony’nin konsola önümüzdeki yıl içinde PlayStation 4 Pro ile PS4’e yaptığına misal bir yenileme yapmayı planladığını düşünüyor.

CNBC’nin haberine nazaran analistler, 2025 yılında Grand Theft Auto VI‘nın piyasaya sürülmesinden evvel bir PlayStation 5 güncellemesinin yolda olduğunu tez ediyor. Oyun danışmanlığı şirketi Kantan Games’in CEO’su Serkan Toto CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Oyun sanayisinde Sony’nin hakikaten de 2024’ün ikinci yarısında bir PS5 Pro lansmanı hazırladığına dair geniş bir fikir birliği var. Ve Sony, GTA VI 2025’te piyasaya çıktığında şahane bir donanıma sahip olmak isteyecektir” diyor.

Bir sonraki soru, bunun temel PlayStation 5 için bir fiyat düşüşüne işaret edip etmeyeceği yahut mevcut 499 dolarlık fiyat etiketini koruyup korumayacağı. Yakın vakitte yapılan bir gelir toplantısı sırasında Sony idaresi, önümüzdeki yıl için planının “kar istikrarına daha fazla tartı vererek satışları optimize etmek” olduğunu söyledi. Omida Kıdemli Baş Analisti George Jijiashivili, Sony’nin PS5’in yeni versiyonunu piyasaya sürdükten sonra lansman fiyatında tutabileceğini söylüyor.

PlayStation 4 Pro, orjinal PS4’ün 2013’te piyasaya sürülmesinden üç yıl sonra, 2016’da piyasaya sürüldü. Sistemin biraz daha güçlü bir sürümüydü ve 4K çıkışı destekliyordu. Bu durum PS5’in en büyük avantajının ne olabileceği konusunda soru işaretleri yaratıyor. PS4 Pro piyasaya sürüldüğünde, 4K TV’ler konutlarda yaygınlaşmaya başlamıştı ve PS5’in piyasaya sürülmesiyle birlikte standart hale geldi. Varsayımsal olarak PS5 Pro muhtemelen temel sistemden daha güçlü olacaktır, lakin Sony bu türlü bir şeyi duyurana kadar ne kadar daha güçlü olduğunu bilemeyeceğiz.

Comments are closed.