snapdragon-x-eliteli-birinci-bilgisayar-ortaya-cikti-dj8aTrtJ.webp

Snapdragon X Elite’li birinci bilgisayar ortaya çıktı!

Qualcomm, Snapdragon X Seçkine işlemcisiyle Windows bilgisayar dünyasına giriş yapmaya hazırlanıyor. Şirketin birinci işlemcisi esas Microsoft Surface modellerinde kullanılacak. Lakin Surface’ten daha erken tanıtılması beklenen Yoga Slim 7 14.5 2024 Snapdragon Edition ortaya çıktı.

Yoga Slim 7 14.5 2024 Snapdragon Edition sızdı

Lenovo Yoga Slim 7’nin 2024 versiyonuna ilişkin render görselleri ortaya çıktı. Bu yıl tanıtılacak modelin yeni bir Snapdragon versiyonuna sahip olacağı sav edildi. Snapdragon X Elite’den gücünü alacak aygıt, ince dizaynıyla ön plana çıkıyor.

Yoga Slim 7 14.5 2024 Snapdragon Edition etiketiyle paylaşılan görseller; yeni Copilot düğmesi dahil olmak üzere Windows 11’li yeni bilgisayarı gözler önüne serdi. Teknik özellikler verilmemiş olsa da, 14.5 inçlik bir ekrana sahip olacağını söylemek mümkün.

Qualcomm’un daha evvel yaptığı Snapdragon X Seçkine duyuruları, işlemcinin azamî 3.8GHz saat suratına sahip 12 yüksek performanslı çekirdekle sunulacağını gösterdi. Ayrıyeten Adreno GPU ve yapay zeka vazifeleri için NPU ünitesine yer vereceğini açıkladı.

5G kontağı ve Wi-Fi 7 dayanağının de dahil edilmesi bekleniyor. Qualcomm tıpkı vakitte Snapdragon X Elite’li aygıtların, geliştiriciler tarafından optimizasyon yayınlanmadan birçok Windows oyununu çalıştırabileceğini belirtti.

Qualcomm; Lenovo, Acer, Dell ve Microsoft üzere ortaklarıyla birlikte 2024 yılında Arm tabanlı işlemcisini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.