samsungun-akilli-yuzugu-galaxy-ring-iphonelarla-kullanilamayacak-Np6OwcMb.jpg

Samsung’un Akıllı Yüzüğü Galaxy Ring, iPhone’larla Kullanılamayacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, son günlerde daha çok “Galaxy Ring” olarak isimlendirdiği akıllı yüzüğü ile gündemde. Şirket, bu yüzüklerin dizaynlarını ve kimi özelliklerini esasen açıkladı. Fakat gelen son haberler, en azından iPhone sahiplerinin canını sıkacak üzere görünüyor. Edinilen bilgilere nazaran Galaxy Ring, ne yazık ki iOS işletim sistemini desteklemeyecek.

Galaxy Ring’i deneyimleme fırsatı yakalayan bir avuç teknoloji editöründen gelen bilgiye nazaran Galaxy Ring, Samsung’un akıllı saat serisi olan Galaxy Watch ile tam uyumlu çalışacak. Hatta her iki aygıtın entegrasyonu o kadar güzel olacak ki daha manalı sıhhat dataları üretmek için kullanıcıdan alınan bilgilerin birleştirilmesi bile sağlanacak. Lakin iş iOS ekosistemine geldiğinde bu türlü bir durum kelam konusu olmayacak. 

Diğer Android telefonların desteklenmesi için de çalışılıyor

Edinilen bilgilere nazaran Samsung, Galaxy Ring’i yalnızca Galaxy telefonlarla tam uyumlu çalıştırmayacak. Şirket, bu akıllı yüzüğü Android ekosistemindeki öteki akıllı telefonlarla da uyumlu hâle getirebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Yani Xiaomi, vivo, Redmi, OnePlus ve OPPO üzere markalara ilişkin telefonlar, Galaxy Ring’le uyumlu olacak. En azından Samsung’un böyle bir çalışması var.

iOS dayanağı olmayacak

Haberimizin başında da belirttiğimiz üzere Samsung Galaxy Ring, iOS aygıtlarla uyumlu olmayacak. Yani bir iPhone sahibi, Galaxy Ring satın alıp telefonuyla eşleştiremeyecek. Bununla ilgili açıklama yapan Samsung’dan Hon Pak, Galaxy Ring aygıtların insanları Samsung’a geçiş yapacak kalibrede olması için çalıştıklarını söyledi. Yani Samsung, iPhone sahiplerinin Samsung Galaxy telefon almalarını sağlamak için böyle bir şey yapıyor.

Peki Samsung Galaxy Ring neler sunuyor?

Comments are closed.