samsung-galaxy-z-fold6dan-sonra-galaxy-z-flip6nin-da-tasarimi-ve-ozellikleri-sizdirildi-erhbvcRW.jpg

Samsung Galaxy Z Fold6’dan Sonra Galaxy Z Flip6’nın da Tasarımı ve Özellikleri Sızdırıldı

Samsung’un katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold ve Z Flip, bu sene de büyük merakla bekleniyordu. Geçtiğimiz gün Z Fold6’nın tasarım ve teknik ayrıntıları hakkında tüm bildiklerimizi sizlerle paylaşmıştık. Artık ise emsal bir sızıntı Z Flip6’da yaşandı.

Dünkü sızıntının da kaynağı olan Smartprix ve OneLeaks, Z Flip6’nın render görsellerini ve beklenen özelliklerini bizlerle buluşturdu.

Galaxy Z Flip6 tasarımı muhtemelen bu türlü olacak:

Dikey katlanan bir model olan Z Flip6’da çok fazla tasarım değişikliği görmeyeceğiz. İmgelerden Flip5 ile neredeyse birebir olacağı anlaşılabiliyor. Zati Samsung Flip5’te daha büyük kapak ekranı üzere büyük tasarım değişikliklerine gitmişti. Bu yüzden bu yılki aygıtta pek değişiklik yapmaması anlaşılabilir bir durum.

Boyutlarına baktığımızda tek fark edilebilir değişikliğin kalınlıkta olduğunu görüyoruz. Smartprix’e nazaran aygıt; 165,0, 71,7 ve 7,4 mm boyutlarıyla gelecek. Yani kalınlık 6,9 mm’den 7,4 mm’ye çıkacak. Bunun nedeni büyük ihtimalle daha büyük bir batarya.

Galaxy Z Flip6’da nasıl özellikler bekliyoruz?

Sızıntılara nazaran Z Flip6’da 6,7 inçlik bir ekran yer alacak. Kapak ekranı ise 3,4 inç boyutunda olacak. Tekrar 120 Hz yenileme suratı ve 1.600 nitlik maksimum parlaklık görme ihtimalimiz var. Buna ek olarak şirketin, katlanan kısımdaki çok eleştirilen kırışıklardan OnePlus Open’ın yaptığı üzere kurtulması yahut bunları daha az bariz hâle getirmesi bekleniyor.

Cihaz, bir sürpriz olmazsa tıpkı kardeşi üzere Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 ile gelecek. RAM ve depolama konusunda şimdilik bir bilgi yok. Geride, geçen yılki üzere 12 MP’lik ikili kamera göreceğimiz söyleniyor. Lakin daha evvel gelen raporlar, şirketin Flip telefonlar için 50 MP kamera test ettiğini öne sürmüştü. Bu kameraların aygıta gelip gelmeyeceği meçhul. Önde ise tekrar deliğe yerleştirilen 10 MP’lik selfie kamerasıyla karşılaşabiliriz.

Telefonun kalınlaşmasının nedeninin daha büyük batarya olabileceğini söylemiştik. Gelen bilgilere nazaran şirket, kapasiteyi 3.700 mAh’den 4.000 mAh’e çıkarabilir. Bunun dışında S24 serisiyle tanıtılan Galaxy AI yapay zekâ özelliklerini de telefonda göreceğimizi ekleyelim.

Galaxy Z Flip6 ne vakit tanıtılacak?

Samsung Galaxy Z Flip6’nın kardeşi Z Fold6 ile yaz aylarındaki Unpacked etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Bu aktiflik, büyük ihtimalle temmuz ayı içerisinde gerçekleşecek.

Galaxy Z Fold6 hakkında tüm bildiklerimiz için:

Comments are closed.