samsung-galaxy-z-fold-6-mumkun-fiyati-ne-kadar-olacak-Rid4hyn5.png

Samsung Galaxy Z Fold 6 mümkün fiyatı ne kadar olacak?

Samsung Galaxy Z Fold serisi her yıl Samsung’un en değerli telefonlarından biri oluyor. 2023’te piyasaya sürülen Samsung Galaxy Z Fold 5, Samsung Galaxy S24 Ultra’dan daha değerliye satılmıştı. Samsung Galaxy Z Fold 6 fiyatı hakkında net bir şey söylemek sıkıntı olsa da, birtakım sızıntılar ve kestirimler sayesinde fiyatının Z Fold 5’ten daha ucuz olabileceği istikametinde umutlar var.

Katlanabilir Samsung Galaxy Z Fold 6 mümkün fiyatı ne kadar?

Samsung Galaxy Z Fold 6’nın fiyatını kestirim etmek için Z Fold 5’in fiyatına bakmak mantıklı. Şayet fiyatlar bu yıl birebir kalırsa, Samsung Galaxy Z Fold 6’nın ABD başlangıç fiyatı Bin 799 dolar olacak. Lakin şunu da belirtelim, daha evvel ABD’de fiyatlar sabit kalmış ve Z Fold 3’ten bu yana değişmemişti.

Yine de, üç yıl üst üste tıpkı fiyatın, bir fiyat artışının vakti geldiğine işaret edebileceği düşünülebilir. Fiyat artışı varsayımı, en fazla 100 dolar olabilir. Bu durumda, başlangıç fiyatı Bin 899 dolar civarında olabilir.

Ancak, fiyatların düşme ihtimali de var. Samsung Galaxy Z Fold 3, Z Fold 2’den daha ucuza satışa sunulmuştu ve katlanabilir telefonlar daha yaygınlaştıkça üretim maliyetleri düşebilir. Galaxy Z Fold 6’nın yanı sıra, Galaxy Z Fold 6 FE ve Galaxy Z Fold 6 Ultra üzere farklı modellerin de çıkması kelam konusu.

Eğer Samsung Galaxy Z Fold 6 FE çıkarsa, standart modelden kıymetli ölçüde daha ucuz olabilir. Öte yandan, Galaxy Z Fold 6 Ultra modeli standart modelden daha değerli olacaktır. Galaxy Z Fold 6’nın en düşük başlangıç fiyatı Bin 699 dolar, en yüksek fiyatı ise Bin 899 dolar olabilir.

Üst hudut modellerde fiyatlar 2 bin doları aşabilir. Bu iddialar ve gelişmeler, Galaxy Z Fold serisinin fiyatlandırma stratejisini ve katlanabilir telefon pazarındaki pozisyonunu kıymetli ölçüde etkileyecektir. Bu özellikler ve fiyatlar, müşteri çekmeye devam edebilir mi? Siz bu fiyatlandırma hakkında ne düşünüyorsunuz. Görüşlerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Comments are closed.