samsung-galaxy-watch-nitekim-galaksiyi-hedefliyor-gezegenlere-nazaran-tasarlanmis-kadran-arayuzleri-serisi-galaxy-time-17pHgLSY.jpg

Samsung Galaxy Watch Nitekim Galaksiyi Hedefliyor: Gezegenlere Nazaran Tasarlanmış Kadran Arayüzleri Serisi Galaxy Time Paylaşıldı

Samsung Galaxy Watch kullanıcılarının saatlerinde tercih edebileceği yeni kadran ekranı görselleri paylaşıldı. Bu kadran görsellerini başkalarından ayıran ise Güney Koreli teknoloji devinin Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ile işbirliği yapması oldu. Yeni saat arayüzlerinde yalnızca Dünya saatini değil Güneş Sistemi içinde yer alan öteki gezegenlerin saatini de görebileceksiniz. 

Galaxy Time ismiyle duyurulan yeni saat arayüzleri, WearOS işletim sistemine sahip tüm Galaxy akıllı saatlerde kullanılabilecek. Yani Galaxy Watch Series 4 yahut daha sonrasında çıkan modellerden birine sahip olan herkes bu arayüzlere ulaşabilecek. 

“Mars’ta şu an saat kaç sanki?”

Şu anda sekiz farklı Galaxy Time arayüzü bulunuyor. Bu arayüzlerin her biri de Güneş Sistemi içerisinde yer alan gezegenleri temsil ediyor. Her bir gezegenin kendi ekseninde dönüş suratı, yörüngesi farklı olduğu için saat hesaplamaları epeyce karışık olabiliyor. Bu yüzden de Samsung, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ile işbirliğine gitti. 

Yeni saat arayüzleri sayesinde farklı gezegenlerde saatin kaç olduğunu görmek mümkün olabilecek. Ayrıyeten saat arayüzlerinde gezegenlerin Dünya’ya ve Güneş’e olan mesafeleri, gezegenlerin uydularının sayısı, gerçek vakitli olarak pozisyonları ve şu an gezegende yaşanan mevsim bilgisi de görülebilecek. ESA’dan gelen bilgilerin gösterildiği arayüzleri tasarlama misyonunu ise Berlin merkezli Metadesign üstlendi. 

Comments are closed.