samsung-galaxy-s24un-circle-to-search-ozelligini-ucaklarla-tanitiyor-lX72xCKH.jpg

Samsung, Galaxy S24’ün Circle to Search özelliğini uçaklarla tanıtıyor

Samsung, Galaxy S24’ün Circle to Search özelliğini tanıtmanın makul bir yolunu daha buldu. İngiltere’de Londra Metrosu haritasını baştan tasarladıktan sonra şirket, Güney Afrika’da gökyüzüne yöneldi.

Samsung, Galaxy S24 serisi için yapay zeka takviyeli Circle to Search aracının reklamını yapmak için Cape Town’daki Masa Dağı’nın üzerinde uçaklara daireler çizdirdi. Samsung Güney Afrika Taşınabilir Tecrübe Pazarlama Müdürü mevzuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Circle to Search’e dikkat çekmek için Samsung, Galaxy AI için yeni bir devri başlatmak üzere gökyüzüne daireler çizerek yavuz ve ilgi cazibeli bir atılım yaptı.”

Circle to Search, insanların internette arama yapmaları için yeni bir yol olarak Google ile ortaklaşa geliştirildi. Bu özellik Galaxy S24 serisinde kullanıma sunuldu ve daha sonra Pixel 8 için kullanılabilir hale geldi. Bununla birlikte yakında One UI 6.1 güncellemesiyle başka Galaxy telefonlarına da geleceği söyleniyor.

Galaxy S24 kullanıcıları, diledikleri ekranda ve uygulamada ana ekran düğmesini basılı tutarak Circle to Search özelliğini etkinleştirebiliyor. Akabinde kullanıcılar ekrandaki istediği objeyi daire içine alarak gördükleri her şey hakkında süratli bir Google araması yapabiliyor.

Bu konsept aslında yeni değil. Google bunu daha evvel Lens ile de denemişti. Lakin Galaxy S24 serisinde Circle to Search çok daha sezgisel ve kullanıcı dostu bir halde uygulanıyor. Ekran imgesi almaya, manuel olarak bir şey yüklemeye yahut öteki bir uygulama açmaya gerek yok. Galaxy S24’ünüzün ekranındaki ve hatta kameranın vizöründeki rastgele bir şey anında daire içine alınabiliyor ve aranabiliyor.

Comments are closed.