samsung-galaxy-s24-fe-sasirtan-derecede-guclu-bir-telefon-olabilir-ndiIYeZQ.jpg

Samsung Galaxy S24 FE, şaşırtan derecede güçlü bir telefon olabilir

Eğer bu yıl güçlü bir Samsung Galaxy S24 FE bekliyorsanız, beklentileriniz karşılanacak üzere görünüyor. Çünkü Samsung’un bu sene için de bir FE sürümü hazırladığına dair söylentiler firmadan sızdı. Tekrar de Samsung her yıl FE modellerini piyasaya sürmediği için, bunun garanti olmadığını hatırlatalım.

İnternete sızan bilgilere nazaran Galaxy S24’ün FE sürümü, uzun yıllar kullanılabilecek kadar güçlü bir telefon olacak.

İki farklı işlemci modeli

Samsung Galaxy S24 FE, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti yahut Exynos 2400 ile gelecek. Bu yonga setlerini kullanan standart Samsung Galaxy S24’te olduğu üzere, alacağınız yonga seti telefonu hangi ülkeden satın aldığınıza nazaran değişebilir. ABD, Kanada ve Çinli kullanıcılar Snapdragon versiyonunu alırken, dünyanın geri kalanı Exynos alıyor. Bu yüzden FE modelinde de birebir ayrımın olacağı kestirim ediliyor.

Her halükarda, Snapdragon tartışmasız bir üstünlüğe sahip olsa da, bunların her ikisi de üst seviye yonga setleri. Aslında Samsung Galaxy S23 FE, standart Samsung Galaxy S23’ten daha düşük bir işlemci ile gelmişti, hasebiyle S24’ün FE modelinde güçlü bir işlemci kullanmak sürpriz sayılabilir.

Ayrıca Samsung Galaxy S24 FE’nin 4,500mAh bataryaya, 12GB RAM’e ve 128GB yahut 256GB depolama alanı seçeneğine sahip olacağı sav ediliyor.

Son olarak, telefonun muhtemelen 6.1 inç boyutunda bir AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Lakin bu boyut kesin değil. Standart Samsung Galaxy S24 6.2 inç AMOLED ekrana sahip. Samsung şayet bu yılki FE’yi daha gösterişli bir model yapmak istiyorsa, daha büyük bir ekran bile tercih edebilir.

Comments are closed.