samsung-galaxy-a55-ve-a35in-cikis-tarihleri-asik-r-oldu-ys6CqxFz.jpg

Samsung Galaxy A55 ve A35’in çıkış tarihleri aşikâr oldu!

Akıllı telefon dünyasının önde gelen isimlerinden Samsung, orta düzey aygıtlarıyla da değerli bir kitle oluşturmuş durumda. Ülkemizde de sıkı takipçisi olan Samsung orta sınıf akıllı telefon ailesine iki yeni model daha ekleniyor.

Samsung Galaxy A55 ve A35, 11 Mart’ta piyasaya sürülecek

Samsung, bir müddettir ülkemizde de tanıtılması beklenen Galaxy A55 ve A35 modelleri için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, daha evvel de sızıntı bilgilerini verdiğimiz Samsung Galaxy A55 ve A35 modellerinin piyasa çıkış tarihini açıkladı.

Samsung tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa modeller, 11 Mart’ta sahne alacak. Şirket yaptığı açıklamada modellerin isimlerini vermeden “A serisi modelleri” dedi. Lakin Samsung’un uzun bir müddettir bu modeller üzerinde çalıştığını biliyoruz. Ek olarak modeller, dört yıllık Android güncellemeleri ve beş yıllık güvenlik yamaları alacak.

Daha evvel ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Galaxy A55, art tarafta 50 Megapiksel birincil sensör, 12 Megapiksel ultra geniş kamera ve 5 Megapiksel makro lensten oluşan üçlü art kamera kurulumuna sahip olacak.

Galaxy A35 savlara nazaran OIS ve F1.8 diyafram açıklığına sahip 50 MP birincil kamera, F2.2 diyafram açıklığına sahip 8 MP ultra geniş açılı kamera, F2.4 diyafram açıklığına sahip 5 MP makro kamera ve F2.2 diyafram açıklığına sahip 13 MP selfie kamerası ile birlikte geliyor. Ön ve art kameralarla 4K 30fps görüntü kaydı yapabiliyor. 5.000mAh bataryaya sahip ve süratli şarj özelliğine sahip.

Comments are closed.