resident-evil-2-ceplerimize-geliyor-olabilir-xlIYcVax.jpg

Resident Evil 2 ceplerimize geliyor olabilir!

Günümüze kadar birçok Resident Evil oyununun taşınabilir platforma geldiğini gördük. En yakın örneği de Resident Evil 4. Hem eskisi hem yenisi mobile geldi. Artık de Resident Evil 2 taşınabilir portu geleceği argüman edildi.

Resident Evil 2 taşınabilir portuna ilişkin olduğu argüman edilen görseller sızdırıldı

Görsellerde birtakım grafiksel düşürmeler görülüyor. Bu da taşınabilir portu için gerekli. Yani bir noktada Resident Evil 2 için bir telefon portu geliştirildiğine dair işaretler olduğu görünüyor.

Pics from a mobile port of Resident Evil 2 Remake by Netease.
byu/KekanKok inGamingLeaksAndRumours

Bilgi, Reddit üzerinde yayınlandı. Bir LinkedIn profili üzerinden konsept imajlar ortaya çıktı. Bilgiler kesin değil, fakat kimi topluluk üyeleri, bunların Resident Evil 2 taşınabilir portunun konsept imajları olduğuna inanıyor. Öbürleri ise bu projenin NetEase’den Life-After için bir işbirliği konsepti olduğunu öne sürüyor.

Her ne olursa olsun, LinkedIn’e nazaran proje hala devam ediyor, lakin muhtemelen iptal edildiği duyurulsa şaşırtan olmazdı. Tekrar de, şimdi resmi bir açıklama gelmedi, bu yüzden Capcom’dan öbür bir Resident Evil taşınabilir portunun çıkıp çıkmayacağını onaylayacak haberleri bekliyoruz.

Capcom’un çalışmaları ortasında birkaç Resident Evil oyununun olduğu söyleniyor. Bu nedenle, Resident Evil 5 üzere bir remake’in ve Resident Evil 9’un tanıtılacağına dair bir beklenti var.

Şu anda, Resident Evil 4 Remake serinin en son oyunu. Bu tekrar üretim da Capcom için bir başarıydı ve bu ay yeni bir sürümü piyasaya sürüldü. Resident Evil 2 de geçtiğimiz ay Xbox Game Pass abonelik servisine dahil edildiği için son vakitlerde gündemdeydi.

Xbox Game Pass’ten bahsetmişken, bu ay Xbox Game Pass’e Resident Evil 3 remake’inin de eklendiğini gördük. Münasebetiyle, şu anda Resident Evil 2’yi direkt mobilde oynayamıyor olsanız bile, Xbox Game Pass’e göz atabilirsiniz.

Resident Evil 2 taşınabilir platforma çıksa oynar mıydınız? Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.