rapor-switch-2-artik-2025-yilinda-piyasaya-surulecek-bY35zwDK.jpg

Rapor: Switch 2 Artık 2025 Yılında Piyasaya Sürülecek

 
Nintendo tarafından geliştirilme basamağında olan Switch’in bir sonraki el konsolu Switch 2 için yeni haberler ortaya çıkmaya devam ediyor. Brezilyalı gazeteci Pedro Henrique Lutti Lippe ve Eurogamer’ın haberlerine nazaran Switch 2’nin 2025’in birinci çeyreğine kadar piyasaya sürülmeyecek.
 
Switch 2’de bir gecikme kelam konusu 
 
 
 
Yayınlanan bir podcast içerisinde konuşan Lippe, birtakım kaynakların Switch 2 konsolunun 2025’in birinci çeyreğine yetiştirilmek istendiğini lakin iki farklı kaynağın ne yazık ki bu süreçte çıkmayacağını aktarıyor. Nintendo, Switch oyunlarını 2024 yılı içerisinde de yayınlamaya devam edecek ve birebir vakitte duyurulmamış bir projenin de Switch 2 için saklandığı bildiriliyor.
 
Diğer taraftan Eurogamer genel yayın direktörü Tom Phillips yayınladığı bir rapor içerisinde sanayi kaynaklarından edindiği bilgileri bizlere aktarıyor ve bu kapsamda şunları söylüyor: “Switch’in yeni konsolu 2025’in başlarında piyasaya sürülecek üzere duruyor. Zira buna dair çeşitli duyumlar aldım lakin bunları somut olarak şu anda sizlere sunamıyorum.”
 

Bildiğiniz üzere Switch konsolu 2017 yılının Mart ayında piyasaya sürüldü ve nitekim de başarılı bir biçimde yükselişini sürdürüyor. Geçtiğimiz süreçte 139 milyon satışa ulaştığını sizlere duyurmuştuk.

Comments are closed.