photoshopun-en-sevilen-ozelliklerinden-biri-samsung-telefonlara-geldi-zImGXlmh.jpg

Photoshop’un En Sevilen Özelliklerinden Biri Samsung, Telefonlara Geldi

Samsung’un fotoğraf düzenleme uygulaması “Photo Editor”, sunduğu özelliklerle kullanıcıların telefonlarından görselleri istediği halde düzenlemesini sağlıyordu. Uygulamada bulunan “Obje Silme” özelliği de istenmeyen objeleri fotoğraflardan kaldırmanıza imkan tanıyordu.

Şimdi ise uygulamaya gelen yeni bir güncellemeyle bu özelliğe orijinal bir fonksiyon eklendi. Bu fonksiyon, Photoshop kullananların yakından bileceği Magnetic Lasso, yani “Manyetik Kement” aracı. Özelliğin şimdi geniş çapta kullanıma sunulmadığını belirtelim. Yakın vakitte herkese gelecektir.

Özellik, nesneleri çok daha yanlışsız bir biçimde silmenize imkan tanıyor

Obje silme özelliği, şimdiye kadar objeleri kaldırmak için iki fonksiyon sunuyordu. Bunlardan biri sizin tıkladığınız şeyi otomatik olarak seçen özellikti. Lakin bu, tam istediğiniz seçememenize neden olabiliyordu. Başkası ise objelerin ana çizgilerini çizerek seçmenizi sağlayan araçtı. Maalesef telefonda parmağınızla manuel seçim yapmak güç olduğu için bu da çok kullanışlı değildi.

İşte manyetik kement aracı, tam da burada devreye giren bir özellik. Araç, her iki özelliği birleştirerek çok daha hakikat bir seçim yapmanızı sağlıyor. Siz istediğiniz objeyi seçiyorsunuz, bu araç da otomatik olarak kenarlarına yapışmasını sağlıyor. Yani tıpkı Photoshop’ta olduğu üzere. Bu formda hem istediğinizi seçebiliyorsunuz hem de yanılgı yapma bahtınız minimuma iniyor.

SamMobile tarafından alınan bir ekran manzarasına üstten ulaşabilirsiniz. Özelliği kullanmak da hayli kolay. İstediğiniz görselde “Düzenleme” kısmından “Araçlar” kısmına gidip ve nesne silme özelliğini seçmeniz gerekecek. Bunun akabinde ekranın sağ üst köşesinde manyetik kement aracını göreceksiniz.

Comments are closed.