oppodan-yapay-zek-dayanakli-akilli-gozluk-karsinizda-air-glass-3-xr-UeXzT8JC.jpg

OPPO’dan Yapay Zekâ Dayanaklı Akıllı Gözlük: Karşınızda Air Glass 3 XR

Geçtiğimiz gün prestijiyle başlayan Mobile World Congress (MWC 2024) aktiflikleri, teknoloji devlerinin yepisyeni eserlerine mesken sahipliği yapıyor. Bu bağlamda; aktiflikte sahne alan firmalardan bir tanesi de Çinli teknoloji şirketi OPPO oldu. Firma, “Air Glass 3 XR” olarak isimlendirdiği yeni akıllı gözlüğünü tanıttı. Yapay zekâ teknolojileriyle desteklenen gözlük, seri üretime geçerse ilgi görür üzere duruyor.

Henüz prototip etapta olan Air Glass 3 XR, yalnızca 50 gram tartısında olan bir eser. İstenildiği vakit sıradan bir gözlük üzere kullanılabilen Air Glass 3 XR, faal edildiği vakit 1.000 nit parlaklıkta manzara oluşturabiliyor. Şirkete nazaran ultra kaliteli camlar, aygıtın kendi alanında en yüksek performansı sunmasını sağlayacak.

OPPO Air Glass 3 XR bu türlü görünüyor

Akıllı gözlük, OPPO’nun AndesGPT olarak isimlendirdiği yapay zekâ takviyeli asistanına takviye veriyor. OPPO telefonlar aracılığıyla kurulan entegrasyon sistemi, akıllı gözlüğün müzik, sesli arama, bilgi ekranı ve imaj taraması üzere özellikleri kullanabilmesini sağlıyor. Dört adet mikrofonla donatılan Air Glass 3 XR, yüksek kalitesi ses çıkışı sunan hoparlöre de konut sahipliği yapıyor. Ayrıyeten bu gözlük, dokunmatik denetim dayanağı de sağlıyor.

OPPO’nun akıllı gözlüğü, şu an için bir çıkış tarihine ve satış fiyatına sahip değil. Aslına bakacak olursak bu eserin seri üretime geçip geçmeyeceği bile muhakkak değil. Lakin şirket, bu alanda çalışmalarını sürdürdüğünü söz etti. Artık olmasa bile birkaç yıl sonra, OPPO Air Glass 3 XR’ın gerçek bir ürün hâline geldiğini görebiliriz.

OPPO’nun akıllı gözlüğü ile ilgili aktarabileceklerimiz şimdilik bu kadar. Bahisle ilgili yeni bir gelişme yaşandığı takdirde sizleri tekrar bilgilendireceğiz.

Comments are closed.