oneplus-13-dort-kenari-kavisli-sira-disi-bir-ekranla-gelebilir-GMU2YBJN.jpg

OnePlus 13, dört kenarı kavisli, sıra dışı bir ekranla gelebilir

Android Authority’in muteber bir kaynağına nazaran hem OnePlus hem de iştiraki Oppo, gelecek telefonlarında micro-quad kavisli bir panel kullanmayı planlıyor. Görünüşe nazaran yeni teknoloji hem amiral gemisi hem de orta sınıf aygıtlar için yolda.

Yeni paneldeki “Quad” sözünden de anlaşılacağı üzere, bu dört kenarı da kavisli bir ekran olacağı manasına geliyor. Bu vakte kadar pek çok telefonun her iki uzun kenarında da kavisler olduğunu gördük, lakin burada farklı olarak ekrandan çerçeveye daha yumuşak bir geçiş sağlanması hedefleniyor.

OnePlus 12‘nin genel olarak lansmanının Ocak ayında yapıldığı göz önünde bulundurulduğunda, OnePlus 13 söylentileri için şimdi çok erken. Bu nedenle, gelecek telefonun 2025 yılının başlarında piyasaya sürülmesi beklenen, lakin Çin’de bundan daha evvel; tahminen de bu yılın Aralık ayında bir duyuru görebiliriz.

Ortaya çıkan öbür bir sızıntı, OnePlus 12’deki art kameranın kendine mahsus stilinin OnePlus 13’de yer almayabileceğini, lakin değerli bir kamera güncellemesinin yolda olduğunu gösteriyor.

Aynı sızıntı, OnePlus 13’te Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 işlemcinin kullanılacağını argüman ediyor ki bu beklenen bir şey. Yeni kuşak yonga seti şimdi duyurulmadı, fakat Qualcomm her yıl saat üzere yeni silikonlar piyasaya sürüyor ve Ekim ayı civarında piyasaya çıkması bekleniyor.

Söylenti değirmeninden gelen öteki bilgiler 2K ekrana ve daha inançlı bir ultrasonik parmak izi sensörüne işaret ediyor. Şimdilik gelecek model hakkında bilinenler bunlar. Yılın ilerleyen periyotlarında kesinlikle daha fazla OnePlus 13 sızıntısı ve söylentisi ile karşılaşacağız.

Comments are closed.