nubiadan-muzik-ve-fotograf-severlere-ozel-telefonlar-Enpr1dZY.jpg

Nubia’dan müzik ve fotoğraf severlere özel telefonlar!

Nubia, Flip 5G modeli dışında farklı eserlerini de MWC 2024’te tanıttı. Bu manada marka, müzik severler için geliştirilen Nubia Music ve fotoğraf çekmeyi sevenler için geliştirilen Nubia Focus Pro 5G ve Nubia Focus 5G ile karşımıza çıktı. İşte Nubia müzik telefonu ve fotoğraf telefonu modelleri ve enteresan özellikleri

Nubia, müzik telefonu ve fotoğraf tutkunları için uygun fiyatlı akıllı telefon geliştirdi

ZTE alt markası olan Nubia, son yıllarda ZTE’nin bile önüne geçen bir performansa sahip. Bilhassa oyun telefonu tarafında değerli işlere imza atan marka, tematik akıllı telefon pazarında yeni kulvarların peşinde. Bu manada Nubia Music, farklı özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Nubia Music özellikleri ortasında en dikkat çekeni ise tasarımı. Art tarafta kamera olmasına alıştığımız alanda ise dev bir hoparlör bizi karşılıyor. Bu dev hoparlör haliyle çok daha yüksek ve kaliteli bir ses tecrübesi sunuyor.

Ekran tarafında ise karşımıza 6,6 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğünde LCD karşılıyor. Bataryası 5000 mAh olan model depolamada ise 8 GB RAM ve 128 ve 256 GB depolama ile geliyor.

Nubia Music, işlemci tarafında ise UNISOC işlemci kullanıyor. Lakin birinci etapta bu işlemcinin özellikleri ortaya çıkmış değil. Bu manada Nubia Music fiyatı ise 129 dolar düzeyinde olacak.

Nubia Music özellikleri ortasında yapay zeka da değerli bir yere sahip. Bu manada telefon ses düzeyini ve kalitesini yüzde 600 kadar artırabilme özelliği ile geliyor. Modelde yer alan çift 3,5 mm jak girişi ise birlikte müzik dinlemek isteyenler için ülkü.

Nubia Music özellikleri

İşlemci UNISOC
Ekran 6,52 inç IPS LCD, 90 Hz, 720 x 1600 piksel
Kamera Bilinmiyor
Pil 5000 mAh,
Depolama 128/256 GB
RAM 8 GB
İşletim Sistemi Android 11
Fiyat 129 dolar
Öne Çıkanlar Çift 3,5 mm jak girişi, DTS

Nubia’dan uygun fiyatlı profesyonel fotoğraf telefonları Focus ve Focus Pro 5G

Bildiğiniz üzere üst düzey fotoğraf kalitesine ulaşmak için amiral gemisi bir telefon almanız gerekiyor. Ancaak Nubia Focus serisiyle bunu değiştirmenin peşinde. Bu manada Nubia Focus Pro 5G ve Nubia Focus 5G modelleri MWC 2024’te karşımıza çıktı.

İki modelde de amiral gemisi düzeyinde çift 108 Megapiksel ana kamera yer alıyor. Focus Pro modeli 5 odak uzaklığı, Focus modeli ise 4 odak uzaklığı ile karşımıza geliyor. Odak uzaklığı sayısının artması, ışığın daha güçlü bir halde yansımasını sağlıyor.

Nubia Focus ve Focus Pro özellikleri bu kadarla kalmıyor. İki model de sensör içi yakınlaştırma algoritması, RAW muhteşem gece modu, RAW HDR ve 4K görüntü çekim özelliğine sahip. Nubia Focus 5G ve Focus Pro 5G modelleri sırasıyla 6,6 inç ve 6,72 inç ekran büyüklüğü ile karşımıza çıkıyor. Bu ekranların her ikisi de 120 Hz yenileme suratına sahip. Focus 5G serisi UNISOC işlemci ile karşımıza çıkacak. Bu işlemci 6nm fabrikasyon sürecinden geçmiş sekiz çekirdekli ve 2.2 Ghz süreç gücüne sahip. Modeller ayrıyeten UFS 3.1 transfer suratı takviyesine de sahip.

İki modelde de yapay zeka güç tasarrufu sunan 5000 mAh batarya ile geliyor. Nubia Focus 5G ve Focus 5G Pro özellikleri ortasında DTS yüksek kaliteli ses teknolojisi de yer alıyor. Bu manada kullanıcılar oyunlarda çok daha gerçekçi bir ses tecrübesine sahip oluyor.

ZTE, yaptığı açıklamada Nubia Focus 5G serisinin fiyatını ise 199 dolardan başlıyor biçiminde açıkladı. Bu manada 5G Pro fiyatı temel modelin çok az da olsa üzerinde olacak üzere görünüyor.

Nubia Focus 5G ve Focus Pro 5G özellikleri

Özellik Nubia Focus 5G Nubia Focus Pro 5G
Ekran 6,6 inç, 120 Hz 6,72 inç, 120 Hz
Kamera Çift 108 MP, 4 odak uzaklığı Çift 108 MP, 5 odak uzaklığı
İşlemci UNISOC, 8 çekirdek, 2.2 Ghz UNISOC, 8 çekirdek, 2.2 Ghz
Batarya 5000 mAh, yapay zeka güç tasarrufu 5000 mAh, yapay zeka güç tasarrufu
Ses DTS yüksek kaliteli ses teknolojisi DTS yüksek kaliteli ses teknolojisi
Fiyat 199 dolar Bilinmiyor

Comments are closed.