muzik-odakli-telefon-nubia-music-tanitildi-devasa-bir-hoparloru-cift-kulaklik-girisi-var-BJQWesvw.jpg

Müzik Odaklı Telefon “Nubia Music” Tanıtıldı: Devasa Bir Hoparlörü, Çift Kulaklık Girişi Var!

Akıllı telefonlar geliştikçe farklı nişlerde ürünler de üretilmeye başlandı. Genelde oyunlara odaklı aygıtlar görsek de Nubia farklı bir alana, müziklere odaklandı. Hem ikili kulaklık girişi olması hem de yapay zekâ ile yüksek ses çıkışı ile dikkatleri çeken telefonun imajı de eski müzikçalarlardan ilham alıyor. 

Telefonun merkezinde yer alan müzik teknolojileri ortasında birincisi, “müzik nefesi” ismi verilen görsel tecrübe oldu. Temel öne çıkan nokta ise telefonun müzik için geliştirilmiş olan yapay zekâsı olarak gözüküyor.

Nubia Music tasarımı bu formda:

Nubia Music Özellikleri

İşlemci UNISOC
RAM 8 GB
Depolama 128 GB/256 GB
Ekran 6.6 inç FHD+ 90Hz LCD
Arka Kamera 50 MP çift kamera
Batarya 5000 mAh
Ses Çıkıları DTS: X Ultra, çift kulaklık girişi

Yapay zekâ, ses algoritmasını güçlendiriyor ve %600 daha yüksek ses çıkışına imkan veriyor. Bu yapay zekâ yalnızca sesi yükseltmekle de kalmıyor ve örneğin bassları ya da öbür sesleri de düzenliyor. Böylelikle kalabalık ortamlarda da Nubia Music ile keyifli vakit geçirmek mümkün. 

Cihazın 5000mAh’lik bataryası, uzun müddetli kullanımı da destekleyecek. Böylelikle telefonu daima olarak şarja takmak gerekmeyecek. Genel olarak baktığımızda ise Nubia Music, müziğini yanında taşımak isteyenler için ilgi cazibeli bir alternatif olarak raflardaki yerini alacak. Aygıtın fiyatının ise 129 dolar olacağı tabir ediliyor. 

Comments are closed.