microsoftun-busbutun-dijital-ve-beyaz-bir-xbox-series-x-modeli-cikarmaya-hazirlandigi-tez-edildi-5UX7ubfA.jpg

Microsoft’un Büsbütün Dijital ve Beyaz Bir Xbox Series X Modeli Çıkarmaya Hazırlandığı Tez Edildi

Yeni kuşak konsollar, son devirde oyuncular ve bölümün bilgili şahısları tarafından sert halde eleştiriliyor. Bunun gerisinde ise konsolların kapasitelerini gösterecek üretimlerin bir elin parmağını geçmemesi yatıyor desek yanlış olmaz. Yeniden de Xbox Series X, Switch ve PlayStation 5 konsollarının satmaya devam ettiğini görüyoruz.

Kullanıcıların kutulu oyunları bırakıp dijitale yönelmesi ise konsol üreticilerinin ana konsol yanında bir de disksiz olanını sunmasına sebep oluyor. Pek de şaşırtan olmayan halde bu sürümler de hayli sağlam satış sayılarına ulaşıyor. PlayStation bunu hâlihazırda yapmıştı. Ama Xbox tarafında Series S’ten ötesini görememiştik.

Şimdi bu durum değişiyor üzere görünüyor.

Zira Exputer kaynaklı savlara nazaran Microsoft, haziran yahut temmuz ayında büsbütün dijital olan, disksiz ve beyaz bir Series X modeli çıkarmayı planlıyor. Daha evvel Microsoft ve FTC davasında disksiz bir Series X konsepti gördüğümüz için bu gelişme pek de şaşırtan değil. Ama elbet, beyaz renk göze çarpacaktır.

Brooklin kod isimli bu disksiz sürümle Microsoft, yüzde 15’lik güç tasarrufu ve daha az güç tüketen bir bekleme modu sunmayı hedefliyor. Natürel yeni modelin daha bütçe dostu olması da bekleniyor. Bu durumda yeni modelin, 499 dolara satılan standart Series X’ten 50 ila 100 dolar daha ucuz olacağı iddia ediliyor.

Sizce ülkemize gelirse disksiz ve beyaz olan Series X modelinin fiyatı ne olur?

Comments are closed.