microsofttan-surpriz-etkinlik-yapay-zekali-windows-ve-dahasi-42AFQmYj.jpg

Microsoft’tan sürpriz etkinlik! Yapay zekalı Windows ve dahası

Microsoft, Windows 11 için yapay zeka yenilikleri ve yeni Surface modellerini açıklamak üzere 21 Mart’ta bir aktiflik düzenleyecek. “New Era of Work” (Çalışmanın Yeni Çağı) isimli aktiflik, dijital olarak ABD’de yapılacak.

Yeni Microsoft aktifliği ile Windows Copilot ve Surface modelleri tanıtılacak

Etkinlik web sayfası, şirketin Windows 11 işletim sistemi ve Microsoft Copilot yapay zeka teknolojisi hakkında güncellemeler sunacağını lisana getirdi. Bu güncellemenin, 24H2 sürümü olarak bilinen, bir sonraki büyük Windows 11 paketi olması bekleniyor. Copilot’un yeni Surface aygıtlarında varsayılan olarak sunulacağı düşünülüyor.

Daha evvelki sızıntılar, Microsoft’un Intel Core Ultra ve Snapdragon X Elite işlemcilerden güç alan yeni jenerasyon Surface bilgisayarlarını ortaya koydu. Bu aygıtların, performans ve verimlilikte değerli adımlar atması beklenen “AI PC” olacağı belirtildi.

Piyasaya sürülecek birinci aygıtlar, Nisan ayı üzere bir tarihte Intel işlemcilerine sahip Surface Pro ve Surface Laptop modelleri olacak. Qualcomm’un Arm tabanlı işlemcileriyle donatılmış aygıtların ise Haziran ayında raflardaki yerini alması bekleniyor. Bu da Arm takviyeli birinci Surface Pro ve Surface Laptop olacağı manasına geliyor.

Öte yandan Copilot, başlangıçta tema değiştirmek, rahatsız etmeyin modunu aktifleştirmek yahut devre dışı bırakmak, ekran imajı almak, pencereleri kapatmak ve uygulamaları başlatmak üzere temel yeteneklere sahipti. Lakin 24H2 güncellemesiyle büyük bir revizyon geçirecek.

21 Mart’ta gerçekleşecek New Era of Work etkinliğindeki tüm duyurular için ShiftDelete.Net’i takip etmeyi unutmayın.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolay kolay paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.