metanin-twitter-rakibi-olarak-kullanima-sundugu-threads-turkiyeden-erisime-kapatilacak-iste-nedeni-ez9nHiUx.jpg

Meta’nın “Twitter Rakibi” Olarak Kullanıma Sunduğu Threads, Türkiye’den Erişime Kapatılacak: İşte Nedeni

Geçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Rekabet Kurumu tarafından Meta’ya yönelik bir soruşturmanın tamamlandığından bahsetmiştik. Rekabet Kurumu, Instagram’a bağlı mikroblog platformu Threads’e geçici önlem uygulanmasına karar vermişti.

Bugünse Meta’dan, Threads ile ilgili yeni bir atılım geldi. Şirket, Threads’in Türkiye’deki kullanımının bir müddetliğine kapatılacağını açıkladı. Uygulama üzerinden kullanıcıları bilgilendirmeye başlayan Meta, platformun 29 Nisan prestijiyle Türkiye’de kullanılamayacağını belirtti.

Threads uygulamasındaki bildirim şu halde:

Düzenleyici kurum kararı nedeniyle Threads artık Türkiye’de kullanılamayacak

Rekabet Kurumunun kararı nedeniyle, Threads 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye’de kullanılamayacak. Profilin devre dışı bırakılacak ancak bilgilerini indirebilir ve profilini istediğin vakit silebilirsin. Türkiye’deki Threads topluluğuna kıymet veriyoruz ve yakında geri dönmeyi umuyoruz.

Threads uygulaması üzerinde karşımıza çıkan “Daha fazla bilgi al” butonuna dokunduğumuzda, buradaki irtibata yönlendirildik. Buradaki açıklamalara baktığımızda üsttekilerden çok da farklı bir şey görmüyoruz. Meta, platformun Türkiye’de kullanımdan kaldırılacağını, uygulama indirmelerin ve paylaşım yapmanın mümkün olmayacağını beyan ediyor. 

Rekabet Kurumu, Meta’ya neden soruşturma açmıştı?

Comments are closed.