meizu-akilli-telefon-uretimini-sonlandirdigini-acikladi-BDu8EdpD.jpg

Meizu, Akıllı Telefon Üretimini Sonlandırdığını Açıkladı

Çinli teknoloji şirketi Meizu, bilhassa akıllı telefon pazarının inanılmaz bir süratle genişlediği 2010-2018 yılları ortasında piyasaya sürdüğü fiyat/performans eserleriyle hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi kazanmayı başarmıştı. Lakin şirket, son birkaç yılda popülaritesini çok önemli manada kaybetmiş, Türkiye dahil pek çok pazardan çekilmek zorunda kalmıştı.

Görünen o ki Meizu, yenilgiyi kabul etmiş durumda. Gelecek planları hakkında çok kıymetli açıklamalarda bulunan Meizu, akıllı telefon üretimini sonlandıracaklarını açıkladı. Yapılan açıklamalara nazaran Meizu, varlığını yapay zekâ odaklı “yarının teknolojileri” üzerine devam ettirecek ve şirketin birinci yapay zekâ odaklı aygıtını bu yıl içinde göreceğiz.

Meizu, yapay zekâ odaklı bir işletim sistemi ve aygıt geliştiriyor

Meizu, yeni stratejisini All in AI (hepsi yapay zekâda) olarak tanımlıyor ve bu dönüşümü çoktan başlattıklarını söz ediyor. MYVU markalı akıllı artırılmış gerçeklik gözlükleri, Meizu’yu akıllı telefon markası olmaktan çıkarmıştı. Meizu’nun planları ortasında bu yıl içinde yapay zekâ odaklı bir işletim sistemi duyurmak ve yeniden yapay zekâ odaklı bir donanım eseri çıkarmak yer alıyor.

Meizu, akıllı telefon üretimini neden durduracak?

Meizu, akıllı telefon pazarını neden terk ettiğine de bir açıklama getirdi. Artık birçok akıllı telefonun performans, kamera üzere ayrıntılar açısından tatmin edici sonuçlar sunduğunu söyleyen Meizu, bu nedenle kullanıcıların akıllı telefon değiştirme müddetinin 51 aya kadar çıktığını belirtiyor.

Meizu’ya nazaran artık akıllı telefon rekabeti daha büyük depolama alanı, daha süratli şarj, daha büyük kamera sensörleri üzere kağıt üstü özelliklere ve rakiplerinin dezavantajlarını ifşa etmeye dayanıyor. 

Comments are closed.