mark-zuckerbergin-sarhosken-buldugu-durtme-ozelligi-instagrama-geliyor-8yqTub6b.jpg

Mark Zuckerberg’in Sarhoşken Bulduğu “Dürtme” Özelliği Instagram’a Geliyor

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından Instagram’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bağımsız yazılımcı Alessandro Paluzzi tarafından tespit edilen bu yeni özellik, kullanıcıların birbirlerini “dürtmelerini” sağlayacak.

Dürtme özelliğini bilirsiniz. Bu özellik, MSN ve Facebook üzere platformlarda oldukça popülerdi. Lakin Instagram, Facebook ile Meta’ya ilişkin olmasına karşın bu cins bir özelliğe sahip değildi. Alessandro Paluzzi’nin yaptığı tespit, bunun çok yakında değişebileceğini gösteriyor.

Instagram’ın yeni özelliği bu türlü görünecek

Edinilen bilgiye nazaran Instagram’ın dürtme özelliği, kullanıcıların profil sayfalarında bulunacak. Ekranın üst kısmına yerleştirilecek bir buton, kullanıcının “dürtülmesini” sağlayacak. Varsayımlarımıza nazaran dürttüğünüz bir kullanıcı, bununla ilgili bildirimi mesajlaşma kısmı üzerinden alacak. 

Meta, hususla ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Öte yandan; bilhassa ilgili ayrıntılı bilgi de paylaşılmadı. Instagram geliştiricileri, bu özelliği kullanıcılara sunabilecekleri üzere rafa kaldırabilirler. Tüm bunların netleşmesi için bir müddet daha beklememiz gerekecek.

Mark Zuckerberg, dürtme özelliğini sarhoşken bulmuş:

Comments are closed.