katlanabilir-telefonlar-da-eskidi-birinci-jenerasyon-samsung-galaxy-z-flip-artik-yazilim-guncellemesi-almayacak-SeddKVhW.jpg

Katlanabilir Telefonlar da “Eskidi”: Birinci Jenerasyon Samsung Galaxy Z Flip, Artık Yazılım Güncellemesi Almayacak

Bundan dört yıl kadar evvel Samsung, dikey katlanabilen akıllı telefonu Galaxy Z Flip’i piyasaya sürmüştü. O günden bu yana daima olarak güncelleme alan akıllı telefon artık yolun sonuna gelmiş üzere gözüküyor. Galaxy Z Flip’in bundan sonra yazılım güncellemesi almayacağı açıklandı. 

Galaxy Z Flip’in 5G olmayan versiyonlarından birine sahipseniz, akıllı telefonunuz bundan sonra Android 12 işletim sistemiyle kullanılmaya devam edecek. Ocak 202 güvenlik güncellemesini alan akıllı telefonun tahminen son bir kere güvenlik güncellemesi alacağı lakin bu güncellemeden sonra dayanağının sonlandırılacağı tabir edildi.

Galaxy Z Flip 5G bir müddet daha güncelleme alacak

Öte yandan bu durum aygıtın LTE versiyonu için geçerli, 5G takviyeli Galaxy Z Flip varyantı ise en az altı ay boyunca daha güvenlik güncellemesi almaya devam edecek. Galaxy Z Flip 5G de LTE versiyondan altı ay sonra piyasaya çıkmıştı. 

Öte yandan Samsung, Galaxy Z Flip’i bir nebze de olsa dışlamış üzere gözüküyor. 2020 yılının başka amiral gemisi modelleri olan Galaxy S20 serisi, bu yıl beşinci kez güncelleme alacak. Samsung, bilhassa birinci seri katlanabilir akıllı telefonlarının düşük satış sayılarından ötürü böyle bir karar almış olabilir. Tekrar de özgün Samsung Galaxy Z Flip, son yılların en ikonik serilerinden birinin öncüsü olarak hatırlanacak. 

Comments are closed.