iphone-icin-ios-guncellemesi-nasil-yapilir-ICAU4p7M.jpg

iPhone için iOS güncellemesi nasıl yapılır?

Apple, iPhone’ların işletim sistemi iOS için geliştirme çalışmalarını tam gaz sürdürüyor. Bu kapsamda şirket, her sene bir ana sürüm çıkarıyorken, yıl içinde de birçok güncelleme yayınlıyor. Bu güncellemeler ise telefon için yenilikler ve kusur düzeltmeleri getiriyor. Bu bağlamda yeni sürümleri kurmanın epey kıymetli olduğunu söyleyebiliriz. Pekala iPhone için iOS güncelleme nasıl yapılır? İşte adım adım anlatım…

iPhone için iOS güncelleme nasıl yapılır?

iPhone’unuzu yeni iOS sürümüne yükseltmek için bilmeniz gerekenler var. Öncelikle aygıtı şarja takmanızda yarar var. Çünkü güncelleme yapma süreci bir oldukça güç harcadığı için telefonunuzun şarjı bitebilir. Doğal zati yüksekse şarja takmaya gerek olmayabilir. Batarya düzeyinin en az yüzde 30 olması tavsiye edilir.

Bununla birlikte güncelleme için muhtaçlık duyulduğu kadar depolama alanı olduğuna emin olmalısınız. Şayet kâfi boşluk yoksa, galerinizden gereksiz olduğunu düşündüğünüz fotoğraf yahut görüntüleri silebilir yahut kullanmadığınız uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Son olarak değerli bir nokta daha var. Güncellemeyi indirmeden evvel Wi-Fi kontağında olduğunuzdan emin olmanızda yarar var. Çünkü kimi yeni sürümler birkaç gigabayt evrak boyutunda olabiliyor. Bu bağlamda güncelleme indirmek, size tanınan taşınabilir bilginizin kıymetli bir kısmını harcayabilir. O halde lafı çok uzatmadan “iPhone güncelleme nasıl yapılır?” sorusunun yanıtına geçelim.

iOS sürümünü güncellemek için öncelikle iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın. Ardından Genel > Yazılım Güncelleme kısmına girin. Burada yeni bir güncelleme varsa indirmeyi başlatabilir ve bundan sonra suram evresine geçebilirsiniz.

iPhone için iOS güncellemesi yapmak için şu adımları takip etmelisiniz;

  • 1. Adım: iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  • 2. Adım: Genel kısmına giriş yapın.
  • 3. Adım: Yazılım Güncelleme butonuna dokunun.
  • 4. Adım: Yeni bir güncelleme geldiyse “Yükle” butonuna dokunarak indirmeyi başlatabilirsiniz.
  • 5. Adım: Güncelleme indikten sonra “Şimdi Güncelle” butonuna dokunarak heyetim sürecini başlatabilirsiniz.

Yeni güncellemeyi yaptıktan sonra rastgele bir sorun ile karşılaştıysanız, bir evvelki sürüme geri dönmeyi düşünebilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayarak ilgili içeriğimize ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.