iphone-17-plus-simdiye-dek-gordugumuz-plus-modellerinden-farkli-olacak-y5cIsH4V.jpg

iPhone 17 Plus, şimdiye dek gördüğümüz Plus modellerinden farklı olacak

Son haftalarda ortaya çıkan ve birbirini destekleyen çeşitli sızıntı ve söylentiler sayesinde, artık iPhone 16 serisi hakkında daha net bir fikre sahibiz. Tahminen de bu yüzden, sızıntı kaynaklarının ilgisinin şimdiden iPhone 17 ailesinin potansiyel dizaynına yönelmesi pek şaşırtan değil.

Ekran uzmanı ve Apple kelam konusu olduğunda epeyce üretken bir sızıntı kaynağı olan Ross Young’ın bildirdiğine nazaran iPhone 17 Plus’ın boyutları, iPhone 15 Plus ve iPhone 16 Plus’tan bariz ölçüde küçük olacak. Young, Apple’ın iPhone 17 Pro ile iPhone 17 Pro Max ortasında yer alan yeni bir ekran boyutu sunmayı düşündüğünü söylüyor.

Bu yılın iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max modellerinin evvelki modellerden daha uzun ve daha dar olacağından artık neredeyse eminiz. En son sızıntılar, bu telefonların 6,3 inç ve 6,9 inç ekran boyutlarına sahip olacağını gösteriyor. Bu durumda, iPhone 17 Pro modellerinde de bu boyutları bekleyebiliriz. Münasebetiyle, iPhone 17 Plus’ın sahip olacağı tez edilen ekran boyutunun 6,4 inç ile 6,8 inç ortasında yer alması beklenebilir. iPhone 16 Plus’ın ise, iPhone 16 Pro Max ile birebir boyuta sahip olacağı neredeyse kesin üzere görünüyor.

Young, Apple’ın bu türlü bir değişikliği düşünmesinin gerisindeki sebeplere değinmiyor olsa da, şirketin Plus markalı iPhone’larını Pro Max markalı modellerinden daha da farklılaştırmak istemesinden ötürü bu türlü bir değişiklik yapacağı varsayım edilebilir.

Comments are closed.