iphone-16ya-rakip-olacak-huawei-mate-70in-tanitim-tarihi-ve-birtakim-ozellikleri-ortaya-cikti-r4XzA76R.jpg

iPhone 16’ya Rakip Olacak Huawei Mate 70’in Tanıtım Tarihi ve Birtakım Özellikleri Ortaya Çıktı

Dünya çapında en çok tercih edilen markalardan biri olan Çinli teknoloji devi Huawei, her sene argümanlı telefonlarıyla karşımıza çıkıyor. Şirket, bu sene de amiral gemisi segmentinde olacak Mate 70 serisini bizlerle buluşturacak.

Mate 70 ailesi, geçen yılki Mate 60 serisinin halefi olarak karşımıza çıkacak. Standart ve Pro modellerden oluşması beklenen aygıtlar hakkında şu ana kadar çok fazla ayrıntı yoktu. Ne vakit gelecekleri de bilinmiyordu. Bugün birtakım özellikleri ve çıkış tarihleriyle ilgili bilgiler geldi.

Yepyeni bir işlemciyle gelecek Mate 70 serisi ekim ayında tanıtılabilir

Sektörde dolaşan argümanlara nazaran Huawei, Mate 70 serisini önümüzdeki ekim ayında resmen tanıtacak. Mate 60’ın Ağustos 2023’te tanıtıldığını belirtelim. Yani birinci olarak CnBeta tarafından ortaya atılan söylenti doğruysa şirket, yeni amiral gemilerini bu sene biraz daha geç çıkaracak. Aygıtların iPhone 16’ya rakip olarak çıkarılabileceğini de belirtelim. iPhone 16 serisi, eylül ayında gelecek.

İddia, buna ek olarak telefonun işlemcisiyle ilgili de bilgiler içeriyor. Buna nazaran Mate 70 serisinde şimdi ismi muhakkak olmayan tamamen yeni bir Kirin işlemci göreceğiz. Geçen senekilerde Kirin 9000s çip seti yer almıştı. Bu işlemci, büyük beğeni toplamış ve Mate 60’ın ocak ayına kadar 30 milyondan fazla satmasında büyük tesirli olmuştu.

Yeni Kirin işlemciyle ilgili bildiklerimiz bu kadar. Tekrar amiral gemisi düzey aygıtlar olacak P70 modellerinin Kirin 9070 ile gelmesi bekleniyor. Mate 70’de kullanılacak olan yonga setinin ise buna benzeyebileceği bilgileri var. Yalnızca kimi küçük farklılıklar olabilir. Ayrıyeten yeni işlemcinin Huawei’nin 5 nm sürecinden geçen birinci silikon işlemcisi olabileceği de söyleniyor.

Bunlar dışında 2K ekran, yapay zekâ özellikleri, gelişmiş kamera üzere özelliklere de sahip olmaları bekleniyor. Aygıtlar hakkında daha fazla bilgi geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Comments are closed.