iphone-16-serisinin-yeni-maketleri-ortaya-cikti-pro-modellerin-tasarimi-zannedildigi-uzere-olmayacak-YzYHHBKH.jpg

iPhone 16 Serisinin Yeni Maketleri Ortaya Çıktı: Pro Modellerin Tasarımı Zannedildiği Üzere Olmayacak…

Eylül ayında piyasaya sürülmesini beklediğimiz iPhone 16 serisi telefonlar, yeni bir sızıntı ile karşımızda. Toplumsal medyada paylaşılan maket görselleri, serideki tüm telefonların genel manzarasını ortaya koymuş durumda. Son paylaşımların öncekilerle dengeli olması, Apple için iPhone 16 tasarımının netleştiğinin düşünülmesini sağlayabilir.

Paylaşılan maket görselleri, iPhone ile iPhone 16 Plus için uzun vakittir gündemde olan dikey kamera kurulumunu bir sefer daha ortaya çıkartmış durumda. iPhone 16 Pro ile iPhone 16 Pro Max ise Apple’ın mevcut tasarım lisanını benimsemeye devam edecek. Lakin Pro modeller, bu defa “Deklanşör Butonu” ismi verilen yeni bir tuşa mesken sahipliği yapacak. Bu tuş, kamera denetimi için kullanılacak.

İşte iPhone 16 serisi için paylaşılan maket görüntüler

Apple, iPhone 15 Pro serisinde radikal bir değişiklik yaptı. Bu değişiklik kapsamında ses butonu gitti ve bunun yerine “Eylem Butonu” geldi. Yeni görseller, iPhone 16 serisinin tüm modellerinde bu tuşun bulunacağını gözler önüne seriyor.

Apple’ın ABD’de piyasaya sürdüğü Pro model iPhone’larda, daha uygun 5G için “mmWave” anten bulunuyor. Yakalama butonu, bu antenin yerine yerleştirilecek. Bunun doğal bir sonucu olarak ABD’deki iPhone 16 Pro’ların iç dizaynında değişiklik görmemiz mümkün.

Apple bir müddettir, Pro modellerin ekran boyutlarında ufak artışlar yapacağı argümanı ile gündemde. Bu tez, paylaşılan maketlerde de kendini gösteriyor. Buna nazaran;

  • iPhone 16, 6.1 inç
  • iPhone 16 Pro, 6.3 inç
  • iPhone 16 Plus, 6.7 inç
  • iPhone 16 Pro Plus, 6.9 inç 

boyutunda olacak. 

Comments are closed.