iphone-16-pronun-stres-carki-uzere-gorunen-beklenen-kamera-tasarimi-ortaya-cikti-ZrB3PV82.jpg

iPhone 16 Pro’nun “Stres Çarkı” Üzere Görünen Beklenen Kamera Tasarımı Ortaya Çıktı

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 16 serisi telefonları, çabucak her gün yeni bir argüman ile gündeme geliyor. Bugünse iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max ile ilgili kimi sızıntılar var. Gelen haberler, bu telefonların yeni renk seçeneklerini ve kamera dizaynlarını gözler önüne seriyor.

Apple, iPhone 16 serisinde kamera kurulumlarında değişiklik yapacak üzere görünüyor. Daha evvel sızdırılan bilgiler, iPhone 16 ile iPhone 16 Plus’ta dikey hizalanmış kamera suramı olacağını gözler önüne serdi. iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max için gelen haberlerse yeni telefonların, üçlü kamera kurulumlarının tek bir çıkıntı içine alınacağını gözler önüne seriyor.

iPhone 16 Pro’nun kamera tasarımı bu türlü görünebilir:

Eğer gelen bilgiler doğruysa iPhone 16 Pro ile iPhone 16 Pro Max, “stres çarkı“na emsal bir dizayna sahip olacak. Natürel sızıntının gerçek olmama mümkünlüğünü da atlamayalım. Daha emniyetli kaynaklardan gelecek bilgilere gereksinim duyduğumuz bir süreçten geçiyoruz.

Gelelim renk seçeneklerine

iPhone 16 serisine kafayı takan bir sızıntı kaynağı hâline gelen Majin Bu, yaklaşmakta olan telefonların renk seçenekleriyle ilgili de konuştu. Yapılan açıklamaya nazaran iPhone 16 Pro ile iPhone 16 Pro Max, iki yeni renk seçeneğine sahip olacak. Bu renkler, “çöl titanyum” ve “titanyum gri” olarak karşımıza çıkacak.

Yukarıdaki imaj, çöl titanyum renginin iPhone 14 Pro’daki altın rengine emsal bir tonda olacağını gözler önüne seriyor. Titanyum gri renk ise iPhone 6 serisinin uzay grisi rengini andırıyor. Bakalım çok sızıntı sonunda iPhone 16 Pro, gerçek manada neler vadedecek…

Comments are closed.