iphone-16-pro-iphone-15-pro-ile-tipki-fiyata-satilacak-ancak-iki-kat-daha-uFdpfRmu.jpg

iPhone 16 Pro: iPhone 15 Pro ile tıpkı fiyata satılacak, ancak iki kat daha fazla depolama alanı sunacak

Yeni bir teze nazaran Apple, fiyatları artırmadan iPhone 16 Pro’nun depolama alanını ikiye katlayabilir. Şayet bu haberler doğruysa Cupertinolu dev, 999 dolar başlangıç fiyatını koruyarak her iki iPhone 16 Pro modelini de 256 GB depolama alanından başlayarak sunacak.

LeaksApplePro tarafından paylaşılan bu bilgiler haber kaynağı yeux1122 tarafından da yayınlandı, fakat paylaşımlar farklı kaynaklardan geliyor üzere görünmüyor. Tekrar de, sızıntıyı kaynağı Apple’ın bu değişikliği ABD ve Çin’deki satışları artırmak için gerçekleştirmeyi düşündüğünü, öbür pazarlarda ise depolamanın iki katına çıkmasının fiyat artışına sebep olabileceğini bildiriyor.

Şu anda sırf iPhone 15 Pro Max seçenekleri 256 GB depolama alanıyla başlıyor. iPhone 15 hakkında söylentiler yayılırken ortaya çıkan haberler, Apple’ın Pro modellerinin fiyatlarını artırdığını söylüyordu lakin şirket, üst seviye modelde 128 GB seçeneğini kaldırdı ve başlangıç fiyatını 1.299 dolara çekti.

Apple, iPhone 16 Pro için de 256 GB depolama alanını en düşük seçenek yaparsa, şu anki fiyatlara nazaran onu 1.099 dolara satması gerekiyor. Bununla birlikte, 999 dolar üst seviye telefonlar için yeni “en düzgün nokta” olarak görüldüğünden ötürü, Cupertinolu şirket iPhone 15 Pro 256GB için yeniden 999 dolar talep edecek.

iPhone 16 Pro’nun tanıtılmasına hala birkaç ay olduğu için, o vakte kadar pek çok değişiklik yaşanabilir.

Comments are closed.