iphone-16-dizayninin-samsung-telefonlara-benzeyecegini-kanitlayan-bir-fotograf-paylasildi-xDasfD1s.jpg

iPhone 16 Dizaynının “Samsung Telefonlara” Benzeyeceğini Kanıtlayan Bir Fotoğraf Paylaşıldı

Şu ana kadar ortaya çıkan sızıntılar, Apple’ın iPhone 16 serisiyle birlikte kamera dizaynını değiştireceğini, iPhone X ile yeni jenerasyon Samsung Galaxy telefonlardaki kamera dizaynının ortasında bir dizayna geçiş yapacağını ortaya koyuyordu. Artık, bu sızıntıların içi boş olmadığını gösteren kıymetli bir sızıntı daha gerçekleşti ve iPhone 16’nın kamera yuvasının bir parçası paylaşıldı.

Daha evvel paylaşmış olduğu sızıntılardan kimileri yanlışsız kimileri yanlış çıkan Marjin Bu’nun paylaşımına nazaran Apple, iPhone 14 ve 15’te gördüğümüz çapraz kamera diziliminden vazgeçecek. iPhone X’dan iPhone 13’e kadar devam eden alt alta kamera dizilimi geri dönecek. Lakin kamera çıkıntısı, iPhone 11 modellerinden bu yana gördüğümüz kare biçiminde değil, iPhone X ve Xs modellerindeki üzere dikine hap formunda olacak.

iPhone 16’nın kamerasına ilişkin olduğu tez edilen modül şu halde:

Eğer Bu’nun sızıntısı doğruysa iPhone 16 modelinin geriden bakıldığında Samsung Galaxy telefonları andıracağını söyleyebiliriz. Evet, iPhone X’daki üzere dikine, hap biçiminde bir kamera çıkıntısı yer alacak fakat bu defa her bir kamera lensinin farklı bir çıkıntısı da olacağından kamera tasarımı iPhone X’ten çok Samsung Galaxy telefonlara benzeyecek.

iPhone 16 kamera dizaynının şu halde olması bekleniyor:

Marjin Bu’nun paylaştığı görsel gerçek olsa dahi Apple, kelam konusu dizaynını bir prototipte test etmiş lakin sonradan vazgeçmiş olabilir. Dolayısı ile eylül ayı geldiğinde sızıntılardan farklı bir kamera tasarımı görme ihtimalimiz olduğunu unutmamakta yarar var. Önümüzde iPhone 16 lansmanı için hala 7 aydan uzun bir müddet olduğundan Apple, aygıt üzerinde hala pek çok değişiklik yapabilir.

Comments are closed.