iphone-15-yerine-iphone-13-alinir-mi-kimler-almali-pYL5pHT2.jpg

iPhone 15 yerine iPhone 13 alınır mı? Kimler almalı?

Apple’ın hakikaten orta sınıf diyebileceğimiz bir telefonu yok. iPhone SE 2022’nin fiyatı bile şu an 28.999 TL’den başlıyor. Bu fiyat birinci bakışta uygun üzere görünse de, aygıtın teknik özellikleri, ve bilhassa de tek kamerası, çok da başarılı sayılmaz. iPhone 15’in fiyatı ise 58.499 TL’den başlıyor.

iPhone kullanmak istiyorsunuz lakin iPhone SE sizin için kâfi değil. iPhone 15’in fiyatı ise çok yüksek. Bu durumda ne yapabilirsiniz? Daha doğrusu ne yapmanız daha mantıklı görünüyor?

Tam da bu noktada devreye iPhone 13 giriyor. 42.999 TL’lik başlangıç fiyatıyla iPhone 15’den daha uygun olmasına karşın, günlük hayatınızda aradığınız tüm performansı sunabilen bir telefondan bahsediyoruz.

iPhone 15’in Dinamik Ada’sını bir kenara bırakın, zira şimdi çok etkileyici bir özellik değil. Lightning’den USB-C irtibatına geçişi de görmezden gelin. O vakit zati elinizde iPhone 13’e epey benzeyen yeni bir iPhone kalacak.

iPhone 13, ana ve ultra geniş konfigürasyonlarda iki art kameraya sahip. iPhone 15’in ana kamerası artık 48 megapiksel, fakat iPhone 13’teki kamera 12MP sensör olmasına karşın her türlü ışık şartında hala kusursuz fotoğraflar sunuyor ve kalite farkı yalnızca çok profesyonel arayışlar için fark edilebilir. Toplumsal medya fotoğraflarınız için 12 MP fazlanın bile ötesinde kalite sunuyor.

İki aygıtın işlemci gücü ortasındaki fark da çok fazla değil. Ortadaki 16.000 TL’ye değip değmeyeceği tartışılır. Hasebiyle, şu sıralar iPhone 13 çok kıymetli bir fiyat/performans eserine dönüşmüş durumda.

Tabii ki iPhone 15, önümüzdeki yıllar için çok daha hazır bir model. Lakin dediğimiz üzere, bahis bütçe olduğunda kimi fedakarlıklar yapmak kural. Şayet yeni bir iPhone almak niyetindeyseniz, bu kıymetlendirme de aklınızın bir köşesinde dursun…

Comments are closed.