iphone-15-mi-almali-iphone-16yi-mi-beklemeli-8dthG5ws.jpg

iPhone 15 mi almalı, iPhone 16’yı mı beklemeli?

Sekiz ay içinde piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 16 nitekim beklemeye paha mi? Yeni iPhone almak için hazırlık yapanlar bu soruyu kendilerine sık sık soruyorlar.

Apple hayranları ekseriyetle her çıkan modeli birinci günlerden almaya istekli olurken, olağan iPhone kullanıcıları yeni çıkan iPhone’ları almadan evvel yanlışlarının giderilmesini ve hatta fiyatlarında indirim yapılmasını bekleyebiliyorlar.

iPhone 15 serisi piyasaya çıkalı 6 aya yaklaşıyor ve bu model artık ikinci tıp kullanıcılar için cazip hale gelmeye başladı. Pekala bu sıralar yeni iPhone almak isteyenler iPhone 15’de mi karar kılacaklar yoksa iPhone 16’yı beklemeleri daha mı mantıklı olur? İşte küçük bir kıymetlendirme.

iPhone 15 almalı mıyım?

Eski bir iPhone’unuz varsa yahut akıllı telefonunuzun pili zayıflamaya başladıysa, katiyetle artık bir iPhone 15 almalısınız. Hatta standart modellerin Pro modellerden daha yeterli pil performansına sahip olduğunu hatırlamalısınız. Mukayeseli olarak, standart iPhone 15 modelleri evvelki jenerasyona nazaran daha fazla avantaj sunarken, Pro sürümleri 2022 serisinden çok da farklı değil.

iPhone 15 yahut iPhone 15 Plus’a yükseltme yaparsanız, büsbütün yeni bir dizayna, çok daha yeterli kameralara, USB-C temas noktasına, geliştirilmiş bir işlemciye ve iOS 17.4 güncellemesiyle iki kat daha fazla pil ömrüne sahip olacaksınız.

Apple, Pro modelleri için titanyum kaplama, daha süratli bir USB-C ilişki noktası, iPhone 15 Pro Max için geliştirilmiş optik yakınlaştırma ve daha âlâ kameralar ekledi. Yeni ve daha süratli bir işlemci var, lakin aygıtın ısınma konusunda şikayetleri tam olarak çözülmüş üzere görünmüyor.

iPhone 16’yı beklemeli miyim?

Standart iPhone 16 modelleri, büyük ihtimalle tıpkı 60hz ekran yenileme suratına sahip olacak. Şimdilik 120 Hz yenileme suratı Pro modellerine özel.

Tasarım açısından da standart modellerin bir evvelkilere nazaran çok büyük fark sunması beklenmiyor. Yalnızca kamera sisteminin değişmesini bekleyebiliriz ancak özellikler açısından büyük fark olmayacak üzere görünüyor.

iPhone 16 mı, iPhone 15 mi?

Şu an için net bir şey söylemek kolay olmasa da, en başta söylediğimizi tekrarlamakta fayda var: En yeniyi, çıkar çıkmaz satın almak isteyen biriyseniz, iPhone 16’yı beklemeye başlayabilirsiniz. Lakin zati kâfi ve hatta ziyadesiyle güçlü bir telefon olan iPhone 15’i satın alarak hem 6 ay sonra çok daha fazla ödemez, hem de sizi yıllar boyunca yönetim edecek bir aygıta sahip olabilirsiniz. Bilhassa de gelen sızıntıların, iPhone 15 ve iPhone 16 ortasında çok büyük farklar beklemememiz gerektiğini söylerken…

Comments are closed.