ipados-175-ile-nihayet-ipadlerde-de-batarya-sihhati-goruntulenebilir-ama-cabucak-sevinmeyelim-eq47xlUB.jpg

iPadOS 17.5 ile Nihayet iPad’lerde de Batarya Sıhhati Görüntülenebilir (Ama Çabucak Sevinmeyelim)

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın şu periyotta garip adımlar atmasına şahit oluyoruz. Otomobil projesini iptal ettiğini duyuran şirket, mühendisleri yapay zekâ kısmına aktarmıştı. Daha sonradan da bu proje rafa kalkınca şirketin şahsî konut robotları üzerinde çalıştığı argüman edilmişti. iPhone tarafına baktığımızda ise dizaynda geri gidilerek iPhone X’ten alışık olduğumuz dikey kamera nizamına gidileceği argüman edildi.

Bunun haricinde şirketin Apple Watch modelleri için Teknik Özellikler sayfası sunması, kullanıcıları sevindirmekten çok “Daha evvel neden yoktu ki?” dedirtti. Tüm bunların akabinde Apple, yeniden tıpkı şeyleri söyleten bir gelişmeyle karşımızda. 

Şirket, yeni güncellemeyle iPad’lerde batarya sıhhatinin denetim edilmesini mümkün kılabilir.

iPad

Apple’ın iPadOS 17.5 beta güncellemesinde yer alan bir kod, iPhone’lardaki batarya sıhhati menüsünün iPad modellerine de geleceğine işaret ediyor. Bu da muhtemelen azamî batarya kapasitesi ve şarj döngüsünün görülebileceği manasına geliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, batarya durumları konusunda bilgi sahibi olarak şarj süreçlerini daha şuurlu formda gerçekleştirebilir. Öte yandan ikinci el satışlarında da bu kısmın kritik rol oynayacağı kesin.

Fakat tıpkı savlar, bu özelliğin sadece yeni iPad Air ve iPad Pro modellerine geleceği istikametinde. Bu istikamette resmî bir açıklama olmasa da husus Apple olunca bu türlü ataklara şaşırmamak gerek. Mayıs ayında gelmesi beklenen iPadOS 17.5 ile bu mevzu da netliğe kavuşacaktır.

Sizin bu husustaki niyetleriniz neler?

Comments are closed.