huaweinin-brosur-uzere-uce-katlanan-telefonunun-patenti-ortaya-cikti-dkJiKJhn.jpg

Huawei’nin Broşür Üzere Üçe Katlanan Telefonunun Patenti Ortaya Çıktı

CES 2024’te katlanabilir ve sarılabilir ekranlarla ilgili pek çok konsept görmüştük. Lakin bu konseptlerden hiçbiri şimdi satışa hazır bir eser olarak karşımıza çıkmadı. IT Home tarafından ortaya çıkarılan yeni bir patent, Huawei‘nin yakın vakitte üçe katlanabilir bir akıllı telefon tanıtabileceğini gösteriyor.

Şu anda kadar satışa sunulan Galaxy Z Fold ya da Galaxy Z Flip üzere modeller tek bir menteşeye sahipti ve kitap üzere ikiye katlanıyordu. Huawei’nin yeni patentinin gösterdiği akıllı telefon ise iki farklı menteşeye sahip ve Z formunda üçe katlanıyor. Bu durum, daha büyük bir ana ekranı mümkün kılabilir lakin aygıtın katlı halde daha kalın olmasına da neden olabilir.

Huawei’nin üçe katlanabilir akıllı telefon patenti şu biçimde:

Yukarıdaki patent görselinde de görebileceğiniz üzere üçe katlanabilir akıllı telefonun bir kenarı içeri, başka kenarı dışarı katlanıyor. Büsbütün katlandığında aygıtın bir yüzü olağan bir akıllı telefon üzere kullanılabiliyorken öbür yüzünde de çoklu art kamera suramı yer alıyor. Kalınlığı hakkında ne yazık ki bir bilgi bulunmuyor.

Söylentiler, Huawei’nin üçe katlanabilir akıllı telefonunu bu yıl içinde tanıtabileceği tarafında. Fakat şirketin son eserini göstermeden evvel kullanıcı dostu olduğundan emin olmak zorunda. Hatırlamayanlar için; Huawei’nin birinci katlanabilir akıllı telefonu dışa katlanır formdaydı ancak bu tasarım kullanıcı dostu bulunmamıştı ve Samsung’un içe katlanır tasarımı tüm kesimde tercih edilen form olmuştu.

Comments are closed.