huawei-yillar-sonra-samsungu-geciyor-mu-a5WCgwac.jpg

Huawei yıllar sonra Samsung’u geçiyor mu?

Katlanabilir akıllı telefon pazarı yıllardır büyümeye devam ediyor. Pazarın önderi açık orta farkla Samsung olsa da, Huawei’nin beklenmedik başarılara imza attığı belirtildi. Hatta şirketin, bu yıl içerisinde Samsung’u geçebileceği söyleniyor.

Huawei, 2024’te katlanabilir akıllı telefon önderi olabilir

Display Supply Chain Consultants (DSCC) tarafından hazırlanan yeni bir rapora nazaran, katlanabilir telefon pazarı 2023’ün son çeyreğinde kıymetli bir büyüme kaydetti. Katlanabilir akıllı telefon sevkiyatları bir evvelki yıla kıyasla yüzde 33 artarak 4,2 milyon adede ulaştı.

Bu sayı tıpkı vakitte şimdiye kadarki en büyük dördüncü çeyrek olduğunu gösterdi. Fakat pazar önderi olan Samsung’un, Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 satışları beklentinin altında kaldı. Bu performansa karşın, Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5, son çeyrekte en çok satan katlanabilir modeller olmaya devam etti.

Dönem boyunca toplam 23 farklı katlanabilir model sevk edildi. Samsung birinci 10’da dört modele sahipken, Honor ve OPPO ise iki aygıta sahipti. Huawei ve Xiaomi ise birer modelle listeyi tamamladı.

Çeyreğin en çok dikkat çeken markaları ortasında ise Huawei ve Honor yer aldı. Mate X5, Galaxy Z Flip 5’ten sonra en çok satan ikinci telefon oldu. Honor Magic Vs2 ise Galaxy Z Fold 5 ile birlikte birinci beşte yer aldı.

DSCC, Huawei’nin önümüzdeki çeyrekte birinci defa Samsung’u geçerek en büyük katlanabilir telefon markası olmasını bekliyor. Mate X5 ve Huawei Pocket 2‘nin beklenmedik satışları, Çinli devin yükselen pazar hissesini gözler önüne serdi.

Comments are closed.