hondadan-herkese-yurumeyi-unutturacak-karma-gerceklik-takviyeli-tekerlekli-sandalye-karsinizda-uni-one-video-vHOFEdIt.jpg

Honda’dan Herkese Yürümeyi Unutturacak Karma Gerçeklik Takviyeli Tekerlekli Sandalye: Karşınızda UNI-ONE! [Video]

Japon araba devi Honda, “UNI-ONE” olarak isimlendirdiği yeni bir araç tanıttı. UNI-ONE, aslında bir araçtan fazla bir tekerlekli sandalye ancak sahip olduğu özellikler, onu eşsiz kılıyor. Üstelik bu tekerlekli sandalye, yalnızca engelli bireyler için düşünülerek tasarlanmadı. Dileyen herkes, UNI-ONE kullanarak “karma gerçeklik” tecrübesini tabanına kadar yaşayabilir.

Özel bir kendini dengeleme teknolojisine sahip olan araç, ne olursa olsun devrilmiyor. Üstelik UNI-ONE’a binen bir kullanıcı, yalnızca beden hareketleriyle aracı yönlendirecek. Ancak UNI-ONE’ın hünerleri bundan ibaret değil. Honda, bu aracı bir karma gerçeklik gözlüğü ile entegre etti. Bu entegrasyon, gözlükten yansıtılan bir oyunu, UNI-ONE ile hareket hâlinde oynamanızı mümkün kılacak.

Karşınızda Honda UNI-ONE

Honda’ya göre UNI-ONE, rastgele bir engelin olmadığı iç ve dış mekâlarda kullanılabilecek halde dizayn edildi. Yani AVM ve fuar alanı üzere geniş yerler, UNI-ONE için biçilmiş kaftan olacak. Şirkete göre UNI-ONE kullanıcıları, isterlerse gökyüzünde süzülecek, isterlerse de özel olarak optimize edilen yarış oyunlarını oynayabilecekler. Honda’nın üst seviye yöneticilerinden Hirokazu Hara, hususla ilgili açıklamalarında bu araç ile karma gerçeklik teknolojilerinin bir sonraki düzeye taşınacağını söyledi.

Honda, UNI-ONE için bir de tanıtım görüntüsü hazırladı. Hazırlanan tanıtım görüntüsü, düşük kare suratlarını pek çoğumuza sıkıcı gelebilecek bir oyunu gösteriyor. Lakin Honda’nın yeni teknolojisinin şimdi başlangıç etabında olduğunu da unutmamak lazım. Şirketin bu alandaki çalışmaları devam ettikçe UNI-ONE’ın sunabileceği özelliklerin kapsamı da genişleyecektir.

İşte Honda UNI-ONE için hazırlanan tanıtım görüntüsü:

Comments are closed.