googledaki-kayitli-sifrelerinizi-tek-tusla-paylasabileceksiniz-d2iJxfkE.jpg

Google’daki Kayıtlı Şifrelerinizi Tek Tuşla Paylaşabileceksiniz

Aile üyelerinin e-ticaret siteleri, sinema ve dizi platformları, müzik servisleri vb.hizmetler için ortak hesap kullanması çoğumuz için olağan bir durum. Fakat bu hesapların kullanıcı ismi ve şifrelerini paylaşmak için birçok vakit SMS ya da ekran imgesi üzere ilkel araçlara başvuruyoruz. Google, çok yakında şifre paylaşımını hem web hem de Android telefonlar için son derece kolay hale getirecek üzere görünüyor.

Google Şifre Yöneticisi, yakında şifre paylaşma özelliğine de sahip olacak. Bu özellik sayesinde Google hesabınızda kayıtlı olan şifreleri, tek bir tuşla çarçabuk paylaşabileceksiniz. Lakin bu noktada kıymetli bir hudut olduğunu belirtelim. Şifreleri sırf Google aile grubunuzdaki bireylerle paylaşabilirsiniz. 

Google Şifre Yöneticisi’nde paylaş butonu olacak

Yukarıdaki ekran imajında de görebileceğiniz üzere kelam konusu özellik kullanıma sunulduğunda Google Şifre Yöneticisi‘nde düzenle ve sil butonlarının yanında bir de paylaş butonu göreceksiniz. Sonrasında giriş bilgilerini sahiden onaylayıp onaylamadığınız sorulacak ve paylaş derseniz giriş bilgileri paylaşılmış olacak.

Paylaşılan şifreler, alıcıya metin olarak iletilmeyecek. Alıcı, giriş bilgilerinin paylaşıldığı site ya da uygulamaya giriş yapmaya çalıştığında kayıtlı giriş bilgileri olduğuna dair bildirim alacak ve bu bilgilerle girişi onaylayarak giriş yapabilecek.

Söz konusu özelliğin şimdi geliştirme etabında olduğunun altını çizelim. Google, özelliğin çalışma sistemini değiştirebileceği gibi kullanıma sunmaktan büsbütün vazgeçebilir.

Comments are closed.