google-vpn-hizmetinin-fisini-cekiyor-rgY79YkQ.jpg

Google, VPN Hizmetinin Fişini Çekiyor

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın, “Google One” abonelik sistemiyle sunduğu hizmetlerden bir tanesi de VPN özelliğiydi. Kullanıcılar, Google One abonesi olduktan sonra internet kontaklarını, Google’ın VPN servisi üzerinden sağlayabiliyorlardı.

Ancak Google’ın VPN hizmetinin o kadar da işe yaramadığı ortaya çıktı. Google One abonelerine bir e-posta gönderen Google, hizmeti yıl sonuna kadar kaldıracağını açıkladı. 9to5Google’a konuşan bir sözcü, hizmetin o kadar da aktif olarak kullanılmadığını, bu yüzden kademeli olarak kaldırılacağını söyledi.

Google VPN için mutlaklaşmış bir kaldırma tarihi yok

Google’ın müşterilerine gönderdiği e-postada, katılaşmış bir kaldırma takviminden bahsedilmiyor. Lakin “yılın ilerleyen dönemleri” sözleri kullanılıyor. Buradan, Google One’daki VPN seçeneğinin yıl sonuna kadar tarihin tozlu raflarına karışacağını söyleyebiliriz.

Bu ortada; Google’ın aldığı karar, Pixel telefon kullanıcılarını bir nebze de olsa etkilemeyecek. Google tarafından yapılan açıklamada, Pixel 7 yahut daha yeni bir model kullanan tüketicilerin, Google’ın VPN hizmetinden faydalanmaya devam edebilecekleri ifade edildi. 

Comments are closed.