google-resmen-acikladi-karsinizda-tum-matematik-sorularini-cozen-uygulama-photomath-dadIp1PF.jpg

Google Resmen Açıkladı: Karşınızda Tüm Matematik Sorularını Çözen Uygulama Photomath

ABD merkezli teknoloji devi Google, 2022 yılında dikkat çeken bir işe imza attı. Şirket, matematik sorularını çözmeye yarayan tanınan uygulamalardan biri olan “Photomath“i resmen satın aldı. Geliştirici firma, düzenleyici kurumların geçtiğimiz yıl onay vermesi ile de Google bünyesine geçti. Şimdiyse Google’dan, Photomath ile ilgili dikkat çeken bir atak geldi.

Photomath’in Google Play ve App Store’daki uygulamaları, geliştiricisi Google olacak halde güncellendi. Şayet bugün Photomath’i akıllı telefon yahut tabletinize indirmek isterseniz uygulamanın Google’a ilişkin olduğunu görmeye başlayacaksınız. Yani artık Google’ın resmi olarak bir matematik sorusu çözme uygulaması bulunuyor.

Photomath’in App Store’daki sayfası bu türlü değişti:

Photomath, epeyce geniş kapsamlı bir uygulama. Bu uygulamayı kullanarak fotoğrafını çektiğiniz bir matematik sorusunun detaylı yanıtını bulabiliyorsunuz. Temel matematik, cebir, geometri, trigonometri ve istatistik üzere pek çok kategoride hizmet veren uygulama, isteğe bağlı bir abonelik paketi de sunuyor. “Photomath Plus” olarak isimlendirilen bu abonelik paketi, animasyonlu anlatımlar ve çok daha ayrıntılı soru tahlilleri yapılmasına imkân tanıyor.

Bu ortada; Google’ın bir müddettir matematik sorularına ait tahlil hizmeti sunduğunu hatırlatalım. Bu bağlamda; Google Lens hizmeti, matematik sorularını çözebiliyor. Hâl bu türlü olunca Photomath ile Google Lens ortasında bir çakışma yaşanabileceğini düşünebilirsiniz. Google, bu hususta rastgele bir açıklama yapmadı ancak Photomath ile Google Lens, ilerleyen periyotlarda muhtemelen entegre çalışacak.

Comments are closed.