google-fotograflar-tek-bir-fotograf-silmeden-galerinize-bahar-temizligi-yapacak-iste-yeni-ozellikten-birinci-bO5bO2Fu.jpg

Google Fotoğraflar, Tek Bir Fotoğraf Silmeden Galerinize “Bahar Temizliği” Yapacak: İşte Yeni Özellikten Birinci Bilgiler

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın Fotoğraflar hizmeti, çok yakında birkaç yeni özelliğe konut sahipliği yapacak üzere görünüyor. Uygulamanın “6.79.0.624” sürüm kodlarını inceleyen geliştiricler, “dağınıklığı gizle” isimli yeni bir özelliğin varlığını tespit ettiler. Öte yandan; Google Fotoğraflar’ın “Kütüphane” sekmesi, çok yakında “Koleksiyonlar” olarak güncellenecek üzere görünüyor.

Google Fotoğraflar’daki Kütüphane sekmesinin Koleksiyonlar olarak değiştirilmesi, kullanıcı tecrübesinde çok büyük bir değişim yaşatmayacak. Hatta buradaki tek değişiklik, isim olacak. Lakin dağınıklığı gizle özelliği, Google Fotoğraflar kullanıcılarına sahiden etkileyici bir tecrübe sunacak.

Yeni bilhassa galerideki yığınlar, sadeleştirilecek

Google Fotoğraflar kodlarında yer alan bilgiye nazaran bu özelliği faal hâle getiren kullanıcı, aldığı ekran imajlarını, GIF’leri ve göğüs görsellerin gizlendiğini görecek. Bunlar, telefondan silinmeyecek. Google Fotoğraflar’daki klasörler içerisinde yer almaya devam edecekler lakin ana sayfada gösterilmeyecekler. Böylece kullanıcı, Fotoğraflar uygulamasındaki kargaşadan kurtulmuş olacak.

Google Fotoğraflar uygulaması, Anılar özelliği üzerinde de ufak bir değişiklik yapacak üzere görünüyor. Bu sekmeye giren kullanıcı, çok yakında yeni bir arayüz ile karşılaşacak. Ayrıyeten kullanıcılar, Anılar kısmında bulunan “yapay zekâ ile başlık oluşturma” fonksiyonunu artık kapatabilecekler.

Comments are closed.