ghost-of-tsushima-pc-surumu-ne-vakit-duyurulacak-phRJhLF9.jpg

Ghost of Tsushima PC sürümü ne vakit duyurulacak?

Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen Ghost of Tsushima, 2020 yılında PlayStation için piyasaya sürülmüştü ve o günden beri PC oyuncuları iştahlı bir formda oyunu bekliyordu. Sony Interactive Entertainment’ın, Ghost of Tsushima’yı PC için çok yakında duyuracağına dair güçlü söylentiler dolaşıyor.

Sony, Ghost of Tsushima PC duyurusunu çok yakında yapabilir

PlayStation oyuncuları ortasında çarçabuk büyük bir hayran kitlesi kazanan oyunun, Sony’nin öbür birinci parti tek oyunculu oyunlarının bilakis, PC için resmi bir onayı olmamıştı. Bu yüzden PC oyuncuları çok büyük bir heyecanla oyunu bekliyor.

Söylentilere nazaran Ghost of Tsushima PC sürümüyle ilgili bir duyuru yakın vakitte gelebilir. Nick “Shpeshal_Nick” Baker üzere sağlam bir kaynaktan gelen bu üzere söylentiler ekseriyetle hakikat çıkıyor. Münasebetiyle bu son söylentinin de gerçekleşme ihtimali hayli yüksek.

Nick, duyurunun “5’inde geleceğini” düşünüyor. 5’i derken 5 Mart’ı mı yoksa yılın 5. ayı olan Mayıs’ı mı işaret ediyor tam olarak bilinmiyor. Lakin yakında dediği için 5 Mart olabileceği düşünülüyor.

Sony, son vakitlerde PlayStation platformunu genişletme konusundaki niyetlerini açıkça tabir etti. Şirketin yöneticilerinden Hiroki Totoki, PlayStation’un birinci parti oyunlarını süratli bir biçimde çoklu platformda sunma stratejisini benimsemek istediğini belirtti.

Totoki, bilhassa PC portlarının bu stratejinin değerli bir modülü olacağını vurguladı. Bu açıklama, Ghost of Tsushima’nın PC sürümü söylentilerini daha da güçlendirdi.

Totoki, “Geçmişte, konsolları popülerleştirmek istiyorduk ve birinci parti bir oyunun ana gayesi konsolu tanınan hale getirmekti” halinde konuştu. Lakin, artık şirketin bu yaklaşımını değiştirdiğini ve güçlü bir birinci parti içeriğin yalnızca kendi konsolunda değil, tıpkı vakitte başka platformlarda da bulunması gerektiğini tabir etti.

Ghost of Tsushima PC sürümü için siz de heyecanlı mısınız? Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.